Зміни до бюджету та кадрові призначення – підсумок позачергової сесії Чернівецької облради

152

У Чернівецької області з’явилися додаткові гроші. Цедержавна субвенція у розмірі 66 мільйонів гривень. Для того, аби можна було освоювати ці кошти, необхідно було внести зміни у цьогорічний бюджет. Їх планують спрямувати, здебільшого, на завершення об’єктів капітального будівництва.

АНЖЕЛА ДЯКОВА, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ФІНАНСІВ ЧЕРІНВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Це додаткові кошти на програму «Доступні ліки», це нова субвенція на придбання та ремонт житла дитячих будинків сімейного типу для дітей-сиріт, це додаткові кошти на добудову перинатального центру, це кошти на завершення будівництва школи в селі Йорданешти Глибоцього району».

Без дискусій ухваливши це питання, депутати внесли до порядку денного ще більше трьох десятків, які були запропоновані колегією облради. Низка стосувалась кадрових призначень. Депутати кандидатури не обговорювали – одразу голосували. Відтак, шість комунальних закладів краю отримали керівників: Анжелу Каланчу призначили головним лікарем «Чернівецького обласного центру служби крові», Валентина Пріску – головним лікарем «Чернівецької обласної консультативної стоматологічної поліклініки», Ларису Нікорич – директором «Обласної науково-медичної бібліотеки», Андрія Попадюка – головним лікарем «Обласного центру здоров’я», Світлану Матейчук – головним лікарем «Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Садгора» та Іллю Тащука – головним лікарем «Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру». Всі вже тривалий час тимчасово виконували обовֹ’язки керівників цих установ. Щодо інших медичних питань, які також ухвалили обранці – затвердження регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2017-2019 роки.

ОКСАНА АНДРІЄЦЬ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Станом на зараз обласний онкологічний диспансер тільки на 15-20% має забезпечення тими чи іншими лікарськими засобами. Програма регіональна розрахована на 3 роки. Щорічне фінансування – 10 мільйонів гривень. Ці кошти з обласного бюджету. Вони передбачені на 3 обласні заклади – це обласний онкологічний диспансер, який є основним при виконанні цієї програми, це обласна дитяча лікарня і лікарня швидкої медичної допомоги».

Також депутати проголосували «ЗА» створення комісії з оцінки корупційних ризиків у Чернівецькій обласній раді. Деякі народні обранці та голови ОТГ клопотали, аби на нинішньому пленарному засіданні розглянули і зміни до перспективного плану об’єднання громад.

ГЕОРГІЙ ВАНЗУРЯК, ГОЛОВА ГЛИБОЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ОТГ: «В законі про об’єднання громад є така норма, що на вибори можуть піти тільки ті громади, які включені в перспективний план. Якщо ми цей процес не запустимо до кінця вересня, то ті напрацювання, які є в області, просто відтягнуться на довгий період».

ОЛЕКСАНДР ФИЩУК, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Комісія не готова. Давайте візьмемо зобов’язання, що до кінця цього місяця ми присвятимо сесію цьому питанню».

Тож вирішили до цього питання повернутися пізніше, задля цього скликати 28 вересня позачергову сесію. А далі не обійшлося і без обговорень нещодавніх резонансних подій – приїзду Саакашвілі до України. Деякі обранці звернулися до колег з пропозицією написати звернення до Президента України з прохання повернути йому українське громадянство.

ВІТАЛІЙ ЗАХАРЮК, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ: «Ми закликаємо своїх побратимів, колег депутатів, стати на захист демократії та верховенства права. Ми не захищаємо Саакашвілі, ми захищаємо демократію в нашій державі».

Цю пропозицію депутати довго обговорювали, втім так і не підтримали. Окрім того під час засідання сесії достроково склали свої повноваження двоє депутатів обласної ради – Віталій Балта та Михайло Нікітін.

Зміни до бюджету та кадрові призначення – підсумок позачергової сесії Чернівецької облрадиБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 13 вересня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here