Жителі села Чагор готуються до Маланки

619

Маски та вбрання до свята готували самотужки, як це робили ще їхні пращури. Учасники костюмованої ходи кажуть, під час такого перебраного карнавалу про сон можна забути.

Житель Чагра Дмитро маланкуватиме в костюмі кози. Каже, образ у нього непростий.

ДМИТРО ТОЩУК, МАЛАНКАР: «Коза це весела і драйвова тварина. Це специфічний образ і не такий простий, як багато хто думає. Адже ти мало що бачиш, і тут треба робити усе під музику».

До свята Маланки готуються і ці двоє хлопців: Артур з Володимиром. підготували костюми «діда» та «баби» відповідно. 

АРТУР ФЛЮНДРА, МАЛАНКАР: «Це костюм мого діда. Але чесно, не знаю з якого матеріалу він виготовлений».

ВОЛОДИМИР КОЗАЧОК, МАЛАНКАР: «Це костюм моєї прабаби, маску теж підготувала вона. Ми готуємось постійно, не спимо. Бо знаємо, що це велика відповідальність для нас».

Організатор Чагорської Маланки Наталія Козачок каже, у селі є 12 колективів. Відпочити під час карнавалу навряд чи вдасться.

НАТАЛІЯ КОЗАЧОК, ОРГАНІЗАТОР ЧАГОРСЬКОЇ МАЛАНКИ: «Чагорська Маланка готується круглий рік, у ній беруть участь від малого до великого. Це справді для нас величезне дійство, приходять на нас дивитись сотні людей».

Цьогоріч чагорські маланкарі мають належне приміщення для підготовки. За бюджетні кошти капітально відремонтували будинок культури, розповідає сільський голова Георгій Кодлюк. Усе це обійшлося в півтора мільйона гривень.  

ГЕОРГІЙ КОБЛЮК, ЧАГОРСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА: «Пішло на покрівлю та на ремонт фасаду. Крім того, повністю зробили усередині приміщення».

До Маланки-Фест 2018 жителі Чагра підготували і такий сюрприз.

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Чагорські майстри називають це Колісницею Богів Олімпу. Ось це пегас, який виготовлений із паралону. А позаду грузовик. Завдовжки така техніка разом із пегасом майже 13 метрів».

Працюють над колісницею дев’ятеро хлопців. Найстаршому із яких 19 років. Микола каже, все роблять самотужки і за власний кошт. Та головне – це ідея.

МИКОЛА ПРИДІЙ, МАЛАНКАР: «Так спонтанно в один вечір виникла в ідея. Ми стояли із хлопцями в гаражі і сказали один одному, що будемо робити Богів Олімпу».

Роботи ще багато, та чагорські майстри кажуть, все встигнуть. Зараз працюють над кузовом.

ГРИГОРІЙ ПАВЛОВИЧ, МАЛАНКАР: «Тут має бути музика, буде діджей. Насамперед ми маємо стояти і будем махати людям».

Хлопці сподіваються, що на Маланці-Фест 2018 зможуть повторити минулорічний результат, коли один із колективів села Чагор переміг у конкурсі.  

В’ЯЧЕСЛАВ СЕМЕНЮК, МАЛАНКАР: «Хоча би якесь призове місце взяти, щоб довести, що Чагор ніколи не дає задню, і що ми завжди попереду усіх».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here