Здай кров – врятуй життя

74
кров

В Чернівецькому обласному центрі служби крові знову закликають здавати кров. Переконують всю, яку нещодавно збирали під час акції до дня донора використали за цільовим призначення.  Однак переконують потреба в крові є завжди.

Пан Василь почесний донор України. За 40 років чоловік здав понад тридцять літрів крові.  Йому 58 років, за його спиною вже більше 60 кровоздач. Став донором крові у 18-річному віці.  З того, часу приходить постійно. Адже впевнений, це не лише покращує його самопочуття, але і рятує комусь життя.

ВАСИЛЬ СТРАЧУК, ПОЧЕСНИЙ ДОНОР КРОВІ УКРАЇНИ:  «Мені легше, і задоволений, коли ця кров допомагає людям хворим. Тим більше, що зараз хлопці на війні воюють і їм потрібна кров». 

Окрім крові, беруть окремі її компоненти –  тромбоцити. Таку процедуру проводять лише за потребою. Пан Микола на тромбоцитофорезі вже 4 раз. Адже тут рекомендують брати чоловіків, в яких більша вага та зріст. Така процедура триває менше години. Пан Микола каже, до центру сьогодні прийшов за дзвінком, бо не міг відмовити…

МИКОЛА ЛАЗАР, ДОНОР КРОВІ:  «От в даний час для дитини. За цільовим призначенням».

ОЛЕНА МІГАЙЧУК, ЗАВІДУВАЧ ДОНОРСЬКИМ ВІДДІЛЕННЯМ, ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ:  «Ми зараз набираємо тромбоцити. Тромбоцити переливаються коли є проблема згортуючої системи крові. В основному при гематологічних захворюваннях. Також рак крові».

Донорську кров ретельно перевіряють. Спочатку первинний аналіз, далі – в спеціальній лабораторії на наявність інфекційних захворювань. За статистичними даними лабораторії центру крові, за півроку досліджено 5 тисяч сто десять донорів крові. Близько ста виявилися інфікованими.

ОЛЕНА МАТЕІНОВА, ЗАВІДУВАЧ  ВІДДІЛЕННЯМ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ПРОФІЛАКТИКИ СНІДУ,  ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ:  «ВІЛ СНІД, гепатит С, Гепатит В, та сифіліс. На такі трансфузійні інфекції ми досліджуємо всю донорську кров області. Вся кров поступає до нас, проходить дослідження, і тільки після цього ми передаємо результати аналізів, для того, щоб апробовані, абсолютно якісні компоненти крові могли іти на переливання».

Також лікарі розвіюють і міф про можливе зараження інфекційними захворюваннями під час здачі чи переливання крові.

ОЛЕНА МАТЕІНОВА, ЗАВІДУВАЧ  ВІДДІЛЕННЯМ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ПРОФІЛАКТИКИ СНІДУ,  ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ:  «Абсолютно виключено, весь матеріал допоміжний, який використовується при заборах крові, він є одноразовим».

Самому ж донору перед здачею крові потрібно ретельно підготуватись. За добу не вживати смажену та жирну їжу, за дві – не палити та не пити алкоголь. У день здачі – відпочити, поснідати, та не планувати серйозних справ.

АНЖЕЛІКА КАЛАНЧА, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ: «Кров відновлюється. Під час кроводачі іде стимулювання імунної системи. Тобто донори, які регулярно здають кров, живуть на 5 років довше чим решта людей. Тому це гарний спосіб продовжити своє життя та зберегти інше».

Медики кажуть, в банку крові на разі її достатньо. Однак потреба залишається завжди, оскільки  має обмежений термін придатності, а випадки, коли терміново потрібна донорська кров, трапляються щодня.

ВІТАЛІЙ ТКАЧУК, В.О. ЗАВІДУЮЧОГО ВІДДІЛЕННЯМ ПЕРЕЛИВАННЯ КРОВІ В ЛІКАРНІ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ:  «Дуже часто у нас трапляються випадки, коли люди потрапляють в ДТП. І вже від ступеня важкості ми їх відправляємо в операційну чи відділення реанімації. І же по ситуації ми дивимось, чи потребує вона нагального переливання, чи під час, чи після операції».


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here