Здай кров – врятуй життя

37

Організували таку акцію до сторіччя Товариства Червоного Хреста України. До чернівецького центру крові прийшли з десяток полісменів, аби стати донорами крові. До благодійної акції долучаються не вперше.

З самого ранку біля чернівецького обласного центру служби крові патрульні поліцейські стоять у  черзі. Прийшли, аби стати донорами крові. Перед цим у копів беруть аналізи, аби перевірити чи придатна кров для переливання хворій людині. Після усіх перевірок –  правоохоронців пригощають солодким.

ІРИНА САНДУЛЯК,  ПАТРУЛЬНИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ:Нічого зранку не їли. Сьогодні прийшла здавати і як з’ясувалося, можна було щось легеньке поїсти і це б не пошкодило. Зараз нас годують чаєм та печивом”.   

 

Лейтенант поліції Вадим Борлодян здає кров вперше. з його слів, перед цією процедурою не хвилювався. каже, врятувати чиєсь життя просто, потрібно лише здати свою кров.

ВАДИМ БОРЛОДЯН, ПАТРУЛЬНИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ: Допомагаєш і собі і іншим людям, котрим потрібна ця кров. Навіть для себе добре здавати кров. Хай ніхто не боїться приходить та здає кров”.

Долучився цієї до акції і поліціянт Денис Собчук. Хлопець впевнений, здавши кров у нього покращується самопочуття , а ще – це благородна справа.

ДЕНИС СОБЧУК, ПАТРУЛЬНИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ: Перший раз дійсно цікаво. Закликаю долучатися до цієї акції. Врятуйте людям життя ви це можете”.

Донорську кров ретельно перевіряють: спочатку первинний аналіз, далі – в спеціальній лабораторії на наявність інфекційних захворювань. Потреба у крові є завжди, оскільки вона має обмежений термін придатності, а випадки, коли терміново потрібна донорська кров трапляються щодня. З початку тижня донорами крові стали десятки людей,  розповідає працівник центру крові Олена Мігайчук.

ОЛЕНА МІГАЙЧУК, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ КОМПЛЕКТАЦІЇ ДОНАРСЬКИХ КАДРІВ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ: Йдуть планові операції, у нас працює опікове відділення, у нас народжують дітей, кому потрібне планове переливання крові. А ще у нас відбуваються операції на шлунковому тракті, тому постійна потреба є. Для здорової, молодої, активної людини здача крові не є травматичною процедурою. Це є нормальна крововтрата, яка повністю компенсується організмом і людина при цьому почуває себе нормально”.

Віктор Гордіца – волонтер Чернівецької обласної організації Червоного Хреста. Хлопець вже вп’яте здає кров.  розповідає, мета акції – щоб 100 стали донорами крові до  сторіччя благодійної організації.

ВІКТОР ГОРДІЦА, ВОЛОНТЕР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ:Перші долучилися працівники ДСНС, поліція, студенти БДМУ, також чекаємо відповідь від студентів ЧНУ”.

Самому ж донору перед здачею крові треба підготуватися: за добу не вживати смажену та жирну їжу, за два дні до цього – не палити та не пити алкоголь. А у день здачі відпочити та вранці легко поснідати. Акція «Здай кров – врятуй життя» триватиме до 27 квітня.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here