Заборгованість перед «Чернівцігаз Збут» лише у жовтні склала понад 100 мільйонів гривень.

105
газопостачання чернівці

У центрі обслуговування клієнтів чимало людей. Своєї черги тут очікує й чернівчанка Філіта Торончук. Прийшла замість сина, якому надіслали листа про можливе відключення газу, через заборгованість у 3 тис. 125 гривень.

ФІЛІТА ТОРОНЧУК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Звідки брати ці гроші, ось я прийшла вияснювати, я б хотіла їм допомогти, але получаю 1500 гривень. Субсидія є в них вже зараз, але цей борг за час коли не було субсидії».

ДМИТРО МОТОВІЛІН, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КЛІЄНТСЬКОГО СЕРВІСУ ПАТ «ЧЕРНІВЦІГАЗ»: «Заборгованість у клієнтів виникає через те, що вони не вчасно передають показники лічильника. Клієнти повинні кожного місяця до 5 числа надавати показники лічильника, якщо вони цього не зроблять то ми згідно газового кодексу зобов’язані будемо рахувати по нормам які встановлені цією ж постановою».

За жовтень загальна заборгованість за спожитий газ перед «Чернівцігаз Збут» понад 100 мільйонів гривень. 40 % це отримувачі субсидії та пільговики, за ці категорії заборгувала держава, решта 60 % – це борг населення. У разі його несплати, протягом десяти днів після попередження, підприємство може залишити споживача без блакитного палива. Лише в жовтні на Буковині від газу відключили 80 абонентів.

ВОЛОДИМИР ЛЯШЕНКО,  ДИРЕКТОР «ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ»: «Ми прибігаєм до відключення, кожного місяця ми подаєм на відключення біля 400 –х сотень споживачів. Є частина слухняних, які отримавши повідомлення розраховуються, а інша частина вже очікують відключення. Якщо людина приходить, що має заборгованість, але з певних причин не могла своєчасно розрахуватись, тоді ми находимо компроміс».

Нині вартість газу для населення складає 6957 гривень за 1000 кубометрів. Для пільгових категорій та субсидіатнів вона різниться. Якщо ж ті, хто отримують субсидію мають заборгованість, соціальні працівники позбавляють їх права на пільгу, до моменту сплати боргу.

ЮРІЙ ПІВЕНЬ, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Людина має борги і вони перевищують 340 гривень, в такому разі, в такому випадку ми цю людину знімаємо з системи субсидій і посилаємо їй відповідне повідомлення. Вона має загасити борги подати документ і ми відновлюємо її з того моменту коли вона була знята з субсидії».

Боржникам щоб уникнути відключення газу та судового позову можна укласти договір про реструктуризацію, таким чином відтермінувати виплати заборгованості. Проте, сума боргу не повинна перевищувати  п’ять тисяч гривень.

Заборгованість перед «Чернівцігаз Збут» лише у жовтні склала понад 100 мільйонів гривень. Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 9 листопад 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here