За несплату аліментів – притягнення до кримінальної відповідальності та арешт майна

58

Чужих дітей не буває. В Україні прийняли законопроекти , спрямовані на фінансову  підтримку дітей , які проживають у неповних сім’ях. Серед новацій законопроектів – подорож дитини з одним із батьків   за кордон без дозволу іншого. Одними з нововведень  законопроектів також є збільшення соціальних гарантій для одного з батьків ,які виховують дитину ,а також  обов’язок боржників  працювати, щоб сплатити аліменти каже Іван Гринюк.

ІВАН ГРИНЮК , ВИКОНУЮЧИЙ ОБОВЯЗКИ НАЧАЛЬНИКА  ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ : «Якщо один з батьків виховує дитину, а інший не хоче дати дозвіл на виїзд за кордон , то законом регламентовано ,що до місяця часу дитина може виїхати з одним  з батьків , а батько чи мати буде повідомлена про те ,що дитині потрібно виїхати за кордон чи на лікування чи на навчання, а інший з батьків не надасть такої згоди. Один з батьків з яким проживає дитина може виїхати за кордон. Якщо не буде сплачено особою тих зобовязань, які виникають при несплаті аліментів, він не може претендувати на державну службу, або бути звільнений зі служби.

За словами Михайла Бабина, у разі несплати аліментів більше 6 місяців ,боржника також  залучають до суспільно-корисних робіт. За останніх пів року з боржників державні виконавці стягнули 19 мільйонів гривень на користь 6 тисяч дітей.

МИХАЙЛО БАБИН ,ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ:  « У випадку заборгованості понад три місяці державними виконавцями накладався арешт на майно боржника і вносилися дані до єдиного державного реєстру боржників. У випадку якщо боржник працевлаштований, йому у постанові  повідомляють про стягнення  заробітної плати на підприємство де він працевлаштований . Якщо боржник не працевлаштований він зобовязаний щомісячно подавати до органів виконавчої служби  квитанцію про сплату аліментів.  Якщо боржник ухиляється, виконавець вживає заходів щодо арешту і розшуку майна і стягнення за майно».  

Нові законопроекти обмежують права чоловіків  після розлучення, каже Сергій Божескул.

СЕРГІЙ БОЖЕСКУЛ, КООРДИНАТОР ГО «БАТЬКО МАЄ ПРАВО» : «Там є багато нюансів , з якими ми не погоджуємося . Є багато нюансів , по перше , це зміна, яка дозволяє одному з батьків з якою проживає дитина без дозволу іншого , вивозити за кордон дитину на лікування. Ми вважаємо , це дискримінаційним до того, хто проживає окремо. Сімейним кодексом вказано, що батьки мають рівні права у вихованні дитини, тут привілегії у того з ким проживає дитина і таким чином обмежують права іншого з батьків. Якщо брати у Чернівцях середня зарплата 6 тисяч гривень і батько після розлучення має двох дітей , порахуйте, якщо почне сплачувати 1800 гривень на кожну дитину, це 3800 гривень . Не всі можуть виплачувати цей мінімум на дітей. Ми від організації створити свій законопроект, який просили включити до основного у якості правок. Але 90 відсотків наших правок були проігноровані».

Загалом, ці нововведення  мають вступити  у силу через місяць після підписання Президентом з дня публікації закону.

Автор : Дана Дзюба

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here