Яким буде новий склад Верховного Суду України?

78
верховний суд

Вища рада Правосуддя передала Президентові України список зі 111-ма кандидатами для призначеннями суддями нового Верховного суду. Серед них, за висновками Громадської ради доброчесності опинилися і 25 суддів, які брали участь у політичних переслідуваннях, забороняли мирні зібрання під час Революції гідності, протидіяли очищенню судової влади, а бо ж не можуть пояснити походження власних статків.

Громадська рада доброчинності збирала і досліджувала досьє кожного кандидата до складу Верховного Суду. Якщо він не відповідав критеріям доброчесності передавала свій висновок Вищій кваліфікаційний комісії суддів. Проте та не позбулася політичного впливу – кажуть в Громадській раді.

МИХАЙЛО ЖЕРНАКОВ, ЧЛЕН ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ДОБРОЧЕСНОСТІ: «Конкурс не зважаючи на впровадження нових процедур присутність іноземних фахівців був прикритий політикою. Громадська рада проаналізувала 381 кандидата на останньому етапі відбору до Верховного Суду і ухвалила, що 140 з них не відповідають критеріям доброчесності. Кваліфікаційна ж комісія залишила 30 кандидатів до яких є зауваження.»

Політолог Андрій Гев’юк, вважає, що ухвалена судова реформа в Україні не вирішує всі проблеми українського правосуддя.

АНДРІЙ ГЕВ’ЮК, ПОЛІТОЛОГ: «Те, що зараз відбувається є перетягування канату, а не судова реформа. Президенські сили, парламенські сили, хочуть впливати на судову систему. Хочуть аби існувало телефонне право. Це боротьба між ними, хто буде керувати суддями».

Серед 111-ти кандидатів для призначення суддями Верховного суду є і начальник Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області В’ячеслав Хохуляк, який вважає, що конкурс був демократичним і прозорим.

В’ЯЧЕСЛАВ ХОХУЛЯК,  НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Це дійсно був прозорий, відкритий конкурс. Щодо мене то Громадська рада не знайшла фактів про мою недоброчесність. Громадська рада діє при Вищій кваліфікаційній комісії. Проте рішення про відповідність того чи іншого кандидата приймає саме Кваліфікаційна комісія та Вища Рада Правосуддя».

В Громадській раді доброчесності вважають, що попри деякі розбіжності до кандидатів, конкурсний відбір до Верховного суду має багато позитивних моментів. Хоча ще рано говорити про якісь кардинальні кроки до якісних змін в українському судочинстві.

Яким буде новий склад Верховного Суду України?Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 12 жовтня 2017 р.

Петро Голопапа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here