Як використовують кошти інфраструктурної субвенції в найбільшій в області Сторожинецькій міській ОТГ?

861
Сторожинець ОТГ

Це – великий мікрорайон Сторожинця. Понад 380 дітей відвідують тут садочок «Сонечко», в якому працює 14 груп, з них – 2 ясельних. Тут є газова котельня, а поряд – твердопаливна. На подвір’ї – дрова, яких повинно вистачити на всю зиму. Багато ремонтних робіт вже зроблено за кошти благодійного батьківського фонду, каже завідувач ДНЗ Ольга Остапенко і додає: в цьому році з інфраструктурної субвенції Сторожинецької міської ОТГ на дошкільний навчальний заклад виділили 483 тисячі гривень. З цих коштів 440 тисяч – вже використано: перекрили покрівлю двох корпусів, встановили понад 500 метрів огорожі, ремонтують опалювальну систему.

ОЛЬГА ОСТАПЕНКО, ЗАВІДУВАЧ ДНЗ «СОНЕЧКО» М. СТОРОЖИНЕЦЬ: «В кожній групі, спальні, коридорах промили батареї та добавили ще батареї, щоб було тепліше. Ми маємо надію, що буде в цьому році тепло, комфортно, діти не будуть хворіти і будуть відвідувати садок».

СВІТЛАНА ЯРЕМІЙЧУК, ВИХОВАТЕЛЬ ДНЗ «СОНЕЧКО» М. СТОРОЖИНЕЦЬ: «До того, як робили опалення, було прохолодно. Тепер стало тепло. Діти задоволені, діток багато».

Будували ці приміщення за «середньоазійським» проектом, який передбачав зведення стін, так би мовити, «в одну цеглу», що для цього регіону Буковинського передгір’я –  неприйнятно. Тож потрібно ще утеплити фасади.  Це зробили вже в садочку «Дзвіночок» за кошти виділені з державного фонду регіонального розвитку. Тож цієї зими на опалення сподіваються витрачати менше, каже завідувачка ДНЗ Лариса Мотуз.

ЛАРИСА МОТУЗ, ЗАВІДУВАЧ ДНЗ «ДЗВІНОЧОК» М. СТОРОЖИНЕЦЬ: «Знаємо, що тепліше стало набагато, бо утеплили пінопластом «десяточкою» і по котлам видно, що значно менше (витрачаємо – авт.), точну цифру не можу сказати».

Зараз у Сторожинці триває будівництво НВК. Поряд приміщення ЗОШ, в якій навчаються 110 дітей. Середня наповнюваність класів складає 12 – 13 учнів. Тож цей навчальний заклад могли закрити. Одразу як створили ОТГ, будівництво НВК включили у план розвитку громади. Цьогоріч з інфраструктурної субвенції на будівництво виділили майже 1 мільйон 400 тисяч гривень.

ОЛЕКСАНДР КИРСТЮК, ДИРЕКТОР СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ №3: «Залишається до нового року поставити ще вікна і двері, хоча б зовнішні, тоді ми зможемо не чекати, а приносити нагрівачі і проводити внутрішні роботи».

А щоб у новобудові могли навчатися школярі та дошкільнята з 1 вересня 2018 необхідно ще 5 мільйонів гривень. Тож в ОТГ будуть шукати додаткові джерела фінансування. Проте витрачають кошти у громаді не лише на школи та садочки Сторожинця. Загалом цьогоріч Сторожинецька міська ОТГ отримала понад 11 мільйонів 200 тисяч гривень інфраструктурної субвенції.

 МИКОЛА КАРЛІЙЧУК, СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОТГ: «Ми працюємо вже 11 місяць. Громада відбулася, назад немає дороги. Цього року у нас відбулося дооб’єднання, люди бачать перспективу в громаді. Оці 11,2 мільйони ми оприділили на 21 об’єкт».

Серед цих об’єктів і клуб села Давидівка. Раніше він розміщувався ось у цій хаті. Розпочали будівництво ще 10 років тому. За словами старости села Станіслава Войцицького, багато молодих людей долучалися, аби закласти фундамент. Проте за браком коштів у минулі три роки будівництво взагалі зупинилося. Ситуація змінилася цьогоріч.

СТАНІСЛАВ ВОЙЦИЦЬКИЙ, В.О. СТАРОСТИ С. ДАВИДІВКА СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ: «Село Давидівка вступило в ОТГ міста Сторожинця. І ви бачите самі, що от виділено було 410 тисяч гривень, щоб завершити цей клуб. Також 100 тисяч ще виділили на стільці. Так що до нового року клуб буде відкритий».

Цьогоріч до Сторожинецької ОТГ приєдналося ще 4 села. Загалом громада об’єднує 16 населених пунктів. А це майже 40 тисяч осіб. Про те, на що витрачають кошти державних субвенцій у найбільшому селі громади, ми розкажемо у наступних випусках новин.

Галина Комерзан

 

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here