Як відбуватиметься реорганізація органів місцевого самоврядування ОТГ Буковини, в яких відбулися перші вибори 29 жовтня цього року?

173
вибори ОТГ

29 жовтня цього року на Буковині відбулися вибори в 4-х об’єднаних територіальних громадах – Кіцманський, Мамаївський, Магальський та Острицький. Відтепер там змінюється як структура органів місцевого самоврядування, так і повноваження новостворених Рад.

СЕРГІЙ БУЛЕГА, КІЦМАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОТГ: «Завдання яке стоїть перед нами – це грамотно сформувати структуру нашої громади. Грамотно підійти до кадрової політики, до формування бюджету на 2018 рік». (Кореспондент) – Приєднання двох сіл – це оптимальний варіант? – «Однозначно – ні. Це не є масштабом районного центру. Можливо весною чи літом будуть ще заявки дооб’єднання інших сіл».

 А ось сільські території в об’єднаних громадах, крім депутатів, буде представляти і староста.

ТАРАС ПРОКОП, РАДНИК З ПИТАНЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЦРМС: «Питання про обрання старост вирішуватиме рада ОТГ. В разі якщо депутати не проголосують про вибори старости, ті самі сільські голови, які були до об»єднання будуть виконувати тимчасові обов’язки старост».

Будь-яка громада буде самодостатньою лише при наявності належних фінансових надходжень, тим паче частину послуг населенню тепер надаватимуть на місцях.

НАТАЛІЯ КАТРЮК, ГОЛОВА МАМАЇВСЬКОЇ ОТГ: «Головна проблема – це вийти на прямі міжбюджетні стосунки з міністерством фінансів. Цього очікує громада. Всі чекають повернення податків, які були у нас забрані. З 1 січня ми здійснюємо нові послуги – це освіта, медицина, довкілля, спортивні секції. Це не простий процес. Сподіваюсь, що правила гри, які запропонували Президент і Уряд не зміняться».

Новостворені ОТГ починають свій розвиток за новими правилами, отримавши незалежність в ухвалені рішень. Проте і рівень відповідальності значно збільшується. Це стосується і використання фінансового ресурсу, який держава надає громадам у вигляді субвенцій.

Як відбуватиметься реорганізація органів місцевого самоврядування ОТГ Буковини, в яких відбулися перші вибори 29 жовтня цього року?Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 6 листопад 2017 р.

Петро Голопапа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here