Як розпізнати отруйну змію ?

286

 

Минулої доби до Путильської районної лікарні доправили 68 річну жінку, котру за руку вкусила гадюка. Нині вона у стані середньої важкості.  Про це нам сьогодні повідомила Галина Вовк – заступник головного лікаря з медичної частини Путильської Центральної Лікарні.  року на Буковині від укусу змій постраждало 6 людей. Випадки трапилися у Сторожинецькому, Путильському та Вижницькому районах.

ГАЛИНА ВОВК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ З МЕДИЧНОЇ ЧАСТИНИ ПУТИЛЬСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ: «Вона знаходиться у хірургічному відділенні на лікуванні. Стан не критичний . На даний момент не загрожує її життю.  Передбачає те, що вона іде на одужання. Сироватки у нас у лікарні».

У Чернівецькій області є 5 видів змій, отруйна  єдина – гадюка звичайна .

НАЗАР СМІРНОВ, НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК ВІДДІЛУ ПРИРОДИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Це-невелика змія , 60-70 см, має мінливе забарвлення , можуть бути різні відтінки – чорний, червоний, каштановий. Характерна ознака – ромбоподібний малюнок, і вертикальна зіниця. Отрута змії не є сильно небезпечною , але можуть бути проблеми якщо вона кусає дитину або людину, яка має проблеми з серцем. Гадюка добре чує, коли до неї наближаються і вони сприймає вібрації землі  чує, якщо велика тварина наближається – вона втікає собі. якщо нічого їй не робити, вона ніякої шкоди не завдасть».

Усі лікарні області забезпечені сироватками від зміїних укусів – запевняє Юрій Лесюк.

ЮРІЙ ЛЕСЮК, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА : «00:18 Ми отримали 32 одиниці сироватки проти зміїної, яка була розподілена на всі центральні  районні лікарні , лікарні швидкої медичної допомоги , тобто на ті заклади які потребують і надають невідкладну медичну допомогу.  У більшості випадків сироватка не вводиться , бо має алергічну дію і тому лікар приймає рішення вводити чи ні». 

Гадюка звичайна  найбільше поширена у гірських районах та лісах.

Автор: Дана Дзюба

1 КОМЕНТАР

  1. Коли змія, хоча би частково, схожа на одного зі слідуючих персон, як Кобевко, Засрайський, Тіміш, Гливко, Жижиян,…., ТО ВОНА ОБОВ”ЯЗКОВО ОТРУЙНА!!!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here