Як проходять вибори в ОТГ Чернівецької області? Інформують представники громадської мережі «Опора» (ФОТО)

170

Сьогодні на Буковині проходять вибори до 4-ьох об’єднаних територіальних громад: Кіцманської, Мамаївської, Острицької та Магальської. За ходом виборів стежать спостерігачі ОПОРИ. Середня явка по всіх громадах станом на 13:00 становить – 19,6%

Як повідомляє координатор громадського спостереження Тарас Прокоп, усі виборчі дільниці відкрилися вчасно, проте активність виборців не надто велика. Явка по кожній окремо взятій ОТГ станом на 13:00:

Кіцманська ОТГ – 31.7%

Мамаївська ОТГ – 18.9%

Магальська ОТГ – 13.85%

Станом на 12:00

Острицька ОТГ – 11.39%

Традиційним порушенням, яке фіксують наші спостерігачі є спроба проголосувати без паспорта, але присутні на дільницях спостерігачі намагаються попередити подібні порушення, хоча не завжди знаходять розуміння з боку членів комісії. Так, одна виборча комісія в межах Кіцманської ОТГ вирішила спершу видавати виборцям бюлетені без паспортів, але присутні спостерігачі повідомили їх про порушення законодавства і члени комісії відмовились від такої ідеї. В Межах Острицької ОТГ члени комісії дозволили виборцям голосувати за наявності водійського посвідчення, зазначають спостерігачі ГМ «Опора». Голова комісії Лілія Бодраш вирішила по-своєму трактувати закон та сказала, що водійські права посвідчують особу. Тому нагадуємо, що відповідно до Ст. 3 ч. 2.: Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

На двох дільницях в с. Остриця було зафіксовано агітацію за одного з кандидатів на посаду голови Острицької ОТГ, після зауваження спостерігача, члени комісії прибрали її. Також ще досі на вулицях населених пунктів, де проходять вибори, можна знайти агітацію кандидатів, яка мала бути прибрана ще в переддень виборів. На окремих дільницях було зафіксовано присутність осіб, які не мають права перебувати на території виборчої дільниці, зокрема на виборчій дільниці в с. Суховерхів була зафіксована присутність народного депутата, який відповідно до Ст. 27 ч. 9 ЗУ “Про місцеві вибори” не має права бути присутнім на виборчій дільниці, окрім того, народним депутатом не було пред’явлено посвідчення, яке б давало йому право присутності.

Також, було виявлено, що один з кандидатів в депутати Острицької ОТГ, одночасно виконував обов’язки заступника голови районної виборчої комісії, що заборонено законом. По даному факту спостерігачами ОПОРИ було складено акт про порушення виборчого законодавства.

У Громадянській мережі ОПОРА, повідомляють спостерігачі, працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів  (044)591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here