Як Чернівці святкували День вуличної музики

95
ФОТО: "АСС"

Рок, реп, фолк та джаз. Цими вихідними центр міста заполонили сотні музикантів. Чернівці долучилися до всеукраїнського дня вуличної музики. Для цього обладнали 8 локацій: 6 денних сцен, одну нічну, а ще містом їздив музичний тролейбус. Звідусіль лунали мелодії на різні смаки. Загалом виступило понад 400 учасників.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: У Чернівцях вже в п’яте проводять День вуличної музики. Традиційно урочисте відкриття біля міської ради.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: Тут біля міської ради розташована одна зі сцен, а саме фолк. Лунає український, румунський та польський фольклор.

РОМАН КРАВЧУК, УЧАСНИК: “Цей інструмент називається контрабас. На ньому грають по-різному. Я не навчаюся на контрабасі, я навчився грати сам. Цей прийом не складний. Ти натискаєш певну струну і щіпаєш. Тут все пов’язано на такому ентузіазмі пов’язано. Якщо ти хоче виступати, ти виступаєш, мені наприклад подобається грати”.    

 

У дворику ратуші можна було почути класичну музику.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Основна музична сцена була зосереджена на вулиці Ольги Кобилянської.  Тут можна було почути різну музику, починаючи від джазу завершуючи роком”.

БАРАНЮК МАКСИМ УЧАСНИК: “Це в мене вже як традиція. Я щороку до Дня вуличної музики та на день міста граю тут на Кобилянській”.

 

ЮРІЙ ТИМЧЕНКО, УЧАСНИК: “Настрій отримали хороший, емоції у нас хороші. Будемо з кожним роком старатися тут грати. Бо публіка хороша, дала нам хороші емоції. Сьогодні у нас трошки були питання з організацією, ми трошки розгубилися, але зібралися, це нас заколює молоду групу”.   

НІКІТА ПІНЧУК, УЧАСНИК: “У мене мама та тато теж слухають важку музику. Тато також барабанщик, тому вирішив піти по-стопам. Це дає дорогу молодим рок-гуртам показати себе на людях, щоб зацікавити їх до такої музики”.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Також для дітей влаштували інтерактивну сцену. Кожна дитина мала можливість грати на імпровізованих інструментах”.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “На Театральній площі встановили молодіжну сцену. Тут лунали композиції: поп та хіп-хоп”.

ВДАЛИСЛАВ, МИХАЙЛО УЧАСНИКИ: “Є підготовлений новий матеріал, тож хотіли, щоб люди почу та послухали. Можливо комусь сподобалось, комусь ні. Ми вирішили у цьому році зачитати на різні теми: любовна лірика, певний протест. Бо реп це протест, це крики душі”. 

Олександр Супрун приїхав автостопом з Києва до Чернівців на День вуличної музики.

ОЛЕКСАНДР СУПРУН, УЧАСНИК: “Це круто, що відбувають дні вуличної музики, адже багато музикантів можуть себе показати. Вони можуть між собою познайомитися, завдяки цьому створюються нові групи”.  

ДЕНИС ФЛІЦЛЕР: “Люди можуть прийти можуть прийти відпочити, послухати музику яка їм до вподоби насправді та під яку вони можуть відірватися. Більше – більше місту потрібно таких заходів. Тому, що музика це наше життя”. 

ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ, ОРГАНІЗАТОР: Основна ідея це дати нашим молодим талантам показати себе, показати свою музику людям. А ще розвинути культуру міста насамперед, адже у нас багато талановитих людей, багато людей які люблять мистецтво та творчість. Є люди які люблять слухати музику, вони приходять та підтримують. Тому це робиться для них”.

Також цього можна було послухати електронну музику у тролейбусі, він курсував головними вулицями міста. Завершилось святкування Дня музики у Чернівцях дискотекою.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here