«Я хочу, щоб люди з інвалідністю по зору змогли отримати якісну медичну допомогу», – Галина Гродецька, незряча

129

З першого січня нового року в Україні запрацює медична реформа. Представники Чернівецької обласної організації УТОС зустрілися із лікарями, аби з’ясувати, як незрячі та люди з порушенням зору отримуватимуть первинну медичну допомогу за новими правилами.

Пані Галина – незряча. Жінка розповідає, боїться, що з впровадженням медичної реформи вона та інші люди із інвалідністю по зору, не зможуть отримати медичну допомогу.

ГАЛИНА ГРОДЕЦЬКА, ЧЛЕН ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УТОС: «Я переживаю за те, що наші люди, які живуть тут поблизу, безпосередньо за місцем проживання могли отримати якісну медичну допомогу, щоб нас розуміли, щоб розуміли наскільки людині, яка не бачить, зараз тяжко в цьому житті і намагалися максимально допомогти».

Це –  поліклінічне відділення Чернівецької міської поліклініки №2. Сюди по медичну допомогу щороку звертаються понад 200 людей з інвалідності по зору.

ЛІЛІЯ КУЛЯК, ЛІКАР-ОФТАЛЬМОЛОГ ПОЛІКЛІНІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ №2: «За списком по УТОСу ми не працювали до даного часу. Ті пацієнти, які є у нас на обліку по тих патологіях, які потребують стаціонарного нагляду ми направляємо на стаціонарному лікування. Контроль усіх пацієнтів УТОСу, які працюють, які не працюють на УТОСі ми не вели. Лікар на загальному прийомі не може настільки детально приділяти часу таким пацієнтам, з того часу, як нам передали цю інформацію по пацієнтах ми стали збирати ці дані по тих пацієнтах, які проживають, які вибули. Уже такий список складений і ми поступово з терапевтом з’ясовуємо потреби».

Завідувач поліклінічного відділення Володимир Мельничук каже, що до впровадження медичної реформи тільки готуються.

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧУК, ЗАВІДУВАЧ ПОЛІКЛІНІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ №2: «Поки що не було ніяких рекомендацій, тому що на загальних основах, як і раніше допомагали їм так і зараз. До нас потраплять хворі УТОСу і пацієнти, як з супроводжуючими так і самостійно. Персонал навчений поведінки з такими хворими. Від медсестер, лікарів та реєстратури. Хто бачить, що є людина з проблемами зору зразу підходять і запитують чим допомогти. Ми намагаємось привести їх до лікаря».

Представники обласної організації УТОС зустрілися з лікарями, щоб дізнатися як діяти незрячим та людям з порушенням зору у новому році, коли запрацює медична реформа. Адже потрібно спочатку підписати декларацію з сімейним лікарем.

ІВАН ФЕСТРИГА, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УТОС: «Може трапитися така ситуація, коли той лікар, до якого звикли люди з інвалідністю по зору. У нього можу бути багато пацієнтів, тоді хворому доведеться звертатися до іншого лікаря. А це у свою чергу може призвести до того, що йому важко орієнтуватися, важко знайти іншу поліклініку, якщо у цій буде багато клієнтів».

ТЕТЯНА ЦИНТАР, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Потрібно звертатися до поліклініки, до якої ви хочете. Пацієнт має право з пропискою, наприклад на Гравітоні, але живі в старому місті може звернутися в найближчу поліклініку і заключити договір безпосередньо з тим закладом, який він обирає».

СВІТЛАНА ШИРОКОВА, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ №2: «Інформація про лікарів знаходиться в режимі Інтернет і людині з тою чи іншою патологією дуже важко вивчити того чи іншого лікаря. Напевно треба підключати інші Іт-технології для того, щоб ви могли почути інформацію про того чи іншого лікаря. Це якщо буде в наших рамках, то ми можемо обговорити і якимось чином вплинути. Декларації має заповнити тільки лікар. Від пацієнта потрібні тільки паспортні дані, ідентифікаційний код і інформацію про ту людину, з якою можна зв’язатися у екстрених випадках».

утос

«Я хочу, щоб люди з інвалідністю по зору змогли отримати якісну медичну допомогу» : Галина Гродецька, незрячаБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 5 грудня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here