Вистояти довгу чергу, аби отримати біометричний паспорт

291

З часу запровадження безвізового режиму минув місяць, а щоб потрапити до країн ЄС без візи, громадянам потрібен біометричний паспорт. Саме тому попит на нього зріс у декілька разів. Тільки з початку нинішнього року 51 тисяча буковинців отримали омріяний документ.

МАРИНА БУЛИЧЕВА, ЖУРНАЛІСТКА: «Паспорт громадянина України, старий закордонний паспорт, ідентифікаційний код – усе, що треба для того, аби оформити новий біометричний паспорт. Втім є один нюанс – жива черга, яку інколи треба чекати цілий місяць».

У приміщенні міського відділу управління міграційної служби не багатолюдно, і здавалось би – приходь і подавай документи на оформлення біометричного паспорта. Тільки спочатку запишись у чергу. Пані Тетяна – волонтер від громадськості, розповідає, люди зорганізувались і склали списки. Зараз рахунок пішов вже на більш ніж півтори тисячі. А отже, якщо записатись  вже –  чекатимеш на омріяний документ більш ніж 2 місяці. Такі чергові, як пані Тетяна – люди зі списку, вони сидять тут цілодобово.

ТЕТЯНА, ЧЕРНІВЧАНКА: «Круглосуточно, да и ночью тоже. Я сегодня с утра здесь, с 7 утра. Пока меня не поменяют. Я сейчас пойду домой і завтра приду снова».

Пані Ірина, вже у понеділок мала б подавати документи.  Каже, черга проходить досить швидко, якщо нікуди не поспішаєш, можна і почекати.

ІРИНА, ЧЕРНІВЧАНКА: «Буде майже місяць, я записувалась була 702, то за 3 тижні в мене вже 45 номер. Ми приходимо зранку, записуємось. Люди встановили собі живу чергу, щоб тут не було нісенітниці. Самі люди зорганізувались, досить швидко проходить черга».

А от пані Олена – щасливиця, сьогодні вже отримує новесенький паспорт. Розповідає, подавала документ минулого місяця, тоді чекала у черзі лише один день. 

ОЛЕНА, ЧЕРНІВЧАНКА.: «Була черга, треба було записатись, потім прийшло на вайбер повідомлення, що можу прийти. Прийшла, чекала – зайшла, подала».

В обласному управлінні  Державної Міграційної Служби переконують – роблять усе, що в їхніх силах, та черги все одно є. Розповідають, до впровадження безвізового режиму бажаючих оформити біометричний паспорт було мало, а нинішню ситуацію могла б вирішити система електронної черги, її розробляють спеціалісти з Києва. Коли запрацює – буде зручно.

МАРИНА МАРТИНЮК, ПРЕС-СЕКРЕТАР УПРАВЛІННЯ ДМС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Ви можете зайти, забронювати собі місце, на певну годину і не вистоювати тут по 2, по 3 години, прийти на призначений час, і фахівець зобов’язаний вас прийняти, якщо у вас є на руках цей талончик, де вказана конкретна година прийому».

Депутати на сесії міської ради виділили кошти на встановлення спеціального обладнання для того, аби буковинці могли оформити біометричний паспорт і у ЦНАПі. Однак поки про конкретні строки виконання програми невідомо.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here