242 дні під обстрілами терористів українські військові утримували донецький аеропорт. Тоді, за офіційними даними, в боях за цей стратегічний об’єкт загинуло понад 200 воїнів.

16 січня з ініціативи самих «кіборгів» проголошено днем захисників донецького летовища та вшановується пам’ять загиблих там побратимів.

Анатолій – звичайний робітник-сантехнік. У зоні АТО був водієм бронетранспортеру. У грудні 2014 року, пригадує, був перший виїзд до диспетчерської вежі донецького летовища. Показує відео із власного архіву.

АНАТОЛІЙ МАРКУС, ЗАХИСНИК ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ: «Там були груди бетону, але наші хлопці стояли до кінця. Вони знали на що ідуть».

Злітну смугу аеропорту під обстрілами терористів Анатолій долав не раз, привозив туди допомогу, звідти забирав поранених. Йому доводилось робити і два виїзди за ніч.

АНАТОЛІЙ МАРКУС, ЗАХИСНИК ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ: «Потім у мене був нервовий зрив, тому що виїзди вночі, коли обстрілюють твою машину це повних жах. Скільки я вивіз поранених порахувати не можу, їх дуже багато».

Військовий знає не з чуток, що відбувалося в останні дні захисту Донецького аеропорту, тоді, коли почала руйнуватися від обстрілів будівля нового терміналу.

АНАТОЛІЙ МАРКУС, ЗАХИСНИК ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ: «Починаючи із 16 січня небо палало вогнем, стріляли вдень і вночі, обстріли не вщухали. Ми тільки говорили по рації, інакше не могли. Під’їхати було нереально».

Після демобілізації Анатолій зізнається, два місяці не міг виходити із дому. Дотепер не оговтався від пережитого.

АНАТОЛІЙ МАРКУС, ЗАХИСНИК ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ: «Пропадає сон, головні болі починаються. Нормально працювати не можу, вчора був на маланці, а там ці крики та звуки, я ледь не втратив свідомість. Тому звідти я втік».

Захисник аеропорту каже, 16 січня треба вшанувати полеглих побратимів. 22 січня під завалами нового терміналу загинуло троє буковинських кіборгів: Володимир Бузенко, Олександр Боднарюк та Юрій Кушнір. Усі троє – бійці 80-ої бригади.Маркус

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here