Вночі працюють – вдень відпочивають. Дев’ятого березня відзначають міжнародний день ді-джея

71

Знайомтеся це Михайло Федишин, більш відомий як ді-джей Frodo. Музикою хлопець зацікавився ще у дитинстві, а у старших класах почав крутити шкільні дискотеки. Музичної освіти у Михайла немає, діджейсвто для нього – це було радше хобі. З 2004 року почав грати діджей сети у нічних клубах. Аби здійснити свою мірю довелось добряче попрацювати – розповідає хлопець. Читав спеціалізовану літературу, дивився, як працюють інші діджеї. За словами Фродо – сьогодні цій справі легше навчитися.

МИХАЙЛО ФЕДИШИН, DJ “FRODO”: “Є всі уроки в інтернеті. Можна зайти в інтерет, пошукати інформацію, на ютубі подивитися відеоуроки, скачати програми собі і починати працювати потихенько вдома”.

Діджей розповідає, музичні смаки у людей змінюються раз у два роки.

МИХАЙЛО ФЕДИШИН, DJ “FRODO”: Перші 30 хвилин роботи, ти намагаєшся розкусити публіку, яка вона є, що слухає. З яким матеріалом з нею можна далі працювати. Я граю люблю музику, мені не важливо, який матеріал зводити. Я можу звести  будь-яку музику. Мені байдуже, чи це драмабейс чи це повільний треп. Ді-джей має вміти зводити любий матеріал”.

Щодня ді-джей Фродо по декілька годин працює у студії звукозапису. За допомогою спеціальних комп’ютерних програм пише біти, обробляє їх та зводить треки. Окрім того, що ді-джей повинен відчувати публіку, він має володіти й технічними навиками. Грати сети з касет чи дисків – це пережиток минулого – каже хлопець.

МИХАЙЛО ФЕДИШИН, DJ “FRODO”: “Час завжди йде вперед. Техніка змінюється, тому все треба вивчати. Ти не знаєш, в який клуб ти потрапиш, з чим тобі доведеться працювати. Ти має вміти працювати на любій техніці. Я коли навчався, все було з дисків. Прийшлось багато музики туди писати. Попри те, був поганий інтернет. Одна пісня качалася і пів години. Зібрати увесь матеріал було не легко”. 

 Фродо зізнається, під час виступу відчуває велику відповідальність, адже саме від нього залежить настрій людей.

МИХАЙЛО ФЕДИШИН, DJ “FRODO”: “Навіть для 10 людей були переживання. На яку б ти сцену не виходив, чи 300, чи 500 – завжди є хвилювання”.

Хлопець розповідає – графік роботи ді-джея не типовий: доводиться працювати до 4 ранку, а прокидатися в обід. Каже – музика краще пишеться на природі, надихають Карпати. Утім – отримує справжнє задоволення, від атмосфери, яку створюють люди під час його виступів.

Автор – Дмитро Заня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here