ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Це реактивний винищувач МІГ-17. Встановили в цьому парку його в 1977 році”.

Юрій Бурега бачив, як цей літак монтували на постамент. Тоді чоловік навчався у четвертому класі у 38 школі. Навчальний заклад знаходиться поруч.

ЮРІЙ БУРЕГА, ЧЕРНІВЧАНИН: “Пам’ятаю це був Зіл – 133, з лафетою і на ньому притягнули його сюди. Краном його знімали. Потім поставили на місце та встановлювали постамент для цього літака. Ми прийшли, дивилися, шукали по-різних книжках, що це за літак”.

Нині літак перебуває у занедбаному стані – колеса спущені, корпус поржавів, понівечені деталі. Утім туристи цікавляться його історією – розповідає краєзнавець, садгірчанин Дмитро Сірман. Чоловік проводить тут екскурсії.

ДМИТРО СІРМАН, КРАЄЗНАВЕЦЬ: Тодішній депутат Верховної Ради маршал Авіації Слантєв зустрічаючись з виборцями садгірського округу, пообіцяв встановити літак. Мешканці знали, що він пілот, виявили бажання, аби він подарував списаний літак”.

Чоловік розповідає, цей військовий винищувач не знаходиться на жодному балансі. Аби його відновити, потрібно понад 50 тисяч гривень. Є чернівчани, які готові долучитися фінансово до реставрації літака, утім без допомоги місцевої влади цей проект не реалізувати.

ДМИТРО СІРМАН, КРАЄЗНАВЕЦЬ: “Ми думаємо його підняти. Почистити ці дерева, що б він був на висоті мінімум 2 метрів, аби він був для огляду, але щоб не було можливості на його залізати.

Місцеві мешканці кажуть – літак є окрасою Садгори. Його щороку відновлюють, утім марно.

ВАЛЕНТИН КРАВЕЦЬКИЙ, ЧЕРНІВЧАНИН:Щороку його до 9 травня фарбують, алюміньку нову ставлять. Діти після цього рвуть та ламають його”.

ЛЮДМИЛА ГАЮК, ЧЕРНІВЧАНКА:Це історія цього парку, це історія цього міста і це пам’ять наша”.

На літаках типу Міг – 17 навчався перший космонавт незалежної України, буковинець Леонід Каденюк.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here