Від безробітного до приватного підприємця: програма центру зайнятості

102

У Чернівецькому обласному центрі зайнятості діє програма «Від бізнес-ідеї до власної справи». Безробітні, які стоять на обліку, можуть запропонувати свої бізнес-ідеї, розробити план та отримати від центру одноразову допомогу – стартовий капітал.

Радіон Калинюк – три роки воював на Сході України. Після демобілізації став на облік у службі зайнятості, пізніше склав бізнес-план власної справи. На реалізацію своєї ідеї отримав безповоротній стартовий капітал – 46 тисяч гривень.

РАДІОН КАЛИНЮК, ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ, КОЛИШНІЙ УЧАСНИК АТО: «Звісно, не хватає цих коштів, але.. Я планую відкрити кофейню в смт. Глибока. У мого друга була кофейня, я так спостерігав, мені теж це дуже подобалося, я люблю пити каву, то так і завязалось. А коли її готові втілити у життя? Думаю, за 3-4 місці точно. Зараз знято місце в оренду, закуплено всі базові агрегати і чекаємо». 

За цей рік на Буковині п’ятеро безробітних отримали гроші для реалізації власної справи, серед них – троє учасників АТО.

ЛІЛІАНА ГРИНЧИШИНА, ДИРЕКТОР ГЛИБОЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ: «Вона приходить до нас на облік, вона застрахована особа. Проходить семінари, складає бізнес-план, проходить навчання. Засідає комісія, визначає за і проти, надає свої якісь поради і так людина відкриває власну справу. Пріоритетом для цього ми надаємо учасникам АТО».

У селі Михайлівка Глибоцького району нам показали центр апітерапії – лікування бджолами. Його власник Михайло Баловсяк відкрив свою справу за європейські гроші.

МИХАЙЛО БАЛОВСЯК, ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ: «Все началося набагато скоріше, коли я був звільнений з роботи і стояв на обліку у центрі зайнятості. Тоді ми ходили на бізнес-заняття і захотів мати свій бізнес. І я пішов у агенцію і з їх легкої руки створили свій маленький сімейний бізнес. Центр зайнятості дав ідею мені, бізнес-тренінги. А австрійська агенція виділила гроші – 100 тисяч». 

За 2017-18-й роки на Буковині власну справу за програмою центру зайнятості відкрили 18 людей, 13 з яких – учасники АТО.

АВТОР: АЛЛА ПОДЛЄСНА

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here