У Чернівецькій області вакцину проти сказу почнуть розкидати з літаків з 19 вересня

153
Фото: UA: Карпати

З 14 вересня у Чернівецькій області мали б розпочати вакцинацію диких м’ясоїдних тварин. Її терміни змістилися. Поки що профілактика сказу триває в Івано-Франківській області, а Буковина на черзі. 

Проводити профілактику будуть для лисиць, лісових єнотів та інші диких м‘ясоїдних тварин, які водяться у Чернівецькій області. Вакцину розподілять з літака, який пролетить над лісовими та сільськогосподарськими угіддями.

«Вакцинація буде проводитися за допомогою комплексу, який буде розкидати вакцину з певною відстанню на кожен квадратний кілометр лісу. На це все є розрахунки, розраховано відповідно до кількості лисиць, розрахована кількість розкинутої вакцини. Літак має чіткі маршрути», – Олександр Александрюк, головний державний інспектор ветеринарної медицини у Чернівецькій області.

Сьогодні з літака АН-2 почали розкидати вакцину над Івано-Франківщиною. Пероральна вакцинація це єдиний спосіб профілактики сказу у диких тварин.

«За дикою твариною ми не можемо бігати. Для цього використовується принада поживна, у яку вмонтовану діючу речовину. Вона розкидається в дикій природі, тварина знаходить її, прокушує приманку, вона дуже приваблива на запах, розкушує цей блістерс з діючою речовиною, антигеном, який вмонтований тут всередині. І достатньо 1-2 крапель в ротовій порожнині, щоб воно всмокталося в організм», – Ярослав Шарай, виробник вакцини.

Діє ця вакцина протягом одного року. Її ефективність досліджуватимуть у лабораторіях.

«У нас буде плановий відстріл лисиць. Тоді ми відбираємо зуби з нижньої щелепи, нумеруємо і відправляємо в Київ у Державний лабораторний науково-дослідний інститут для діагностики. Там вони роблять дослідження і виясняють, чи є там вакцинація, чи немає», – Василина Романко, завідуюча  вірусологічним відділом Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини

Приблизний термін вакцинації у Чернівецькій області – з 19 по 26 вересня. У «Держпродспоживслужбі» закликають не піднімати з землі брикети, які розкидатимуть літаки, та не переносити їх на інше місце.

Автори: Ярина Боринець, Галина Марійчин

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here