Переважна більшість – діти. Це дані обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я. Ситуація поки контрольована, показники захворюваності нижче епідемічного порогу на 35%.

З приходом холодів зростає кількість захворювань на ГРВІ та грип. Відтак, з початку епідсезону (початок жовтня) в області понад 8 тис. буковинців вже перехворіли на різні вірусні інфекції. Маріанна Володимирівна каже, нещодавно «підчепила» недугу. Лікувалася по-народному.

МАРІАННА МАКАРОВА, ЧЕРНІВЧАНКА: «Їсти червоний перець із їжею, обов’язково з хлібом із м’ясом. За чотири дні все пройшло і я перехрещуся, що я не брешу».

У Маркіяна Лук’янюка – імунітет міцний. Хлопець зізнається, практично не піддається вірусам. Однак знає, що робити, якщо захворіє.

МАРКІЯН ЛУК’ЯНЮК, ЧЕРНІВЧАНИН: «Там часник, то всьо. Це ж профілактика, там треба таблетки вживати, чай з медом».

І хоч епідпоріг не перевищено люди почали штурмувати аптеки. Це вже традиція, на думку провізора, Яни Гончарук. У пошуках порятунку буковинці скуповують імунні та противірусні препарати. А також маски та вітаміни.

ЯНА ГОНЧАРУК, ПРОВІЗОР: «Збільшилась кількість захворювань, почали звертатися за гарячими чайочками від грипу. Таблетки від болей у горлі, противірусні препарати. Ціни залишилися на рівні, що і були».

А ось вакцин від грипу в буковинських аптеках ще немає. Вони надійдуть найближчим часом, каже завідувач відділу обласного лабораторного центру МОЗ Юрій Падурару. Тим часом уже розпочалися профілактичні заходи.

ЮРІЙ ПАДУРАРУ, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ ДУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ЛАБАРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗУ»: «За цей період за жовтень було госпіталізовано близько 300 хворих, у яких була середня і важка форма перебігу хвороби, які потребували госпіталізації. Більшість із них – це 250 дітей було госпіталізовано».

Лікар-інфекціонолог Валентина Миндреску застерігає, самолікування і героїчні походи із температурою на роботу часто призводять до ускладнень хвороби і лише сприяють поширенню вірусів, зокрема грипу. При появі перших симптомів буковинці мають не зволікати і звертатися до фахівців.

ВАЛЕНТИНА МИНДРЕСКУ, ЛІКАР-ІНФЕКЦІОНОЛОГ: «Не імуномодулятори, ніякі не імуностимулятори ніякі чаї чи відвари не мають прямої противірусної дії. Вони ще раз наголошую можуть помякшити перебіг тих чи інших симптомів грипу».

Розпізнати грип можна за кількома ознаками: по-перше, це раптове підвищення температури, вище 38-ми градусів, головний біль, біль у горлі, м’язах та суглобах. Щоб вберегтися, потрібно частіше мити руки, повноцінно харчуватися та уникати перевтоми. 

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Важливо пам’ятати, що вірус грипу розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Тому ще один спосіб захистити себе та близьких менше бувати у людних місцях».

Упродовж жовтня 300 буковинців хворих на ГРВІ госпіталізувалиБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 25 жовтня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here