У «Вернісажі» відкрили виставку робіт буковинських архітекторів

59
ФОТО: ТРК "БУКОВИНА"

Проекти багатоповерхових будинків у нових мікрорайонах, реконструкція закладів культури, громадського харчування та парків такі проекти презентували буковинські архітектори у центрі культури «Вернісаж» з нагоди свого професійного свята.

На виставці архітектори презентували 25 робіт. Тодор Свекла студент четвертого курсу Чернівецького політехнічного коледжу. Хлопець представив на виставці реабілітаційний центр, у якому лікуватимуться люди з ураженою нервовою системою. У медзакладі зможуть лікуватися сто людей. Поділений він на житлову та лікувальну частини. Під будівлею підземний паркінг. Загальна площа території лікарні майже 2 гектари. Робота над проектом тривала 2 місяці.

ТОДОР СВЕКЛА, АРХІТЕКТОР: “Обрав реабілітаційний центр, бо у наш час люди багато працюють, переживають у них починається нервові зриви це хороша тема. Для нашого міста це підійде, бо у нашому місті немає реабілітаційних центрів таких об’ємних. Сам диплом зроблений у сучасному стилі. Мінімалізм та нічого зайвого. Зелень  та сама споруда та скляні фасади, які пропускають багато світла, а зелена криша не дає зігріватись у приміщенні. Це дуже економічно”.

На виставці можна побачити нову концепцію генерального плану парку «Жовтневий», що у Чернівцях. ЇЇ розробив Дмитро Рихлюк. Цю ідею з колегами проектував майже місяць. Концепція розвитку парку передбачена на 20 років.

ДМИТРО РИХЛЮК, АРХІТЕКТОР: “Парк займає площу у 63 гектари та майже не використовується. Якщо ми говоримо про половину парку, яка знаходиться біля готелю Черемош, то там немає освітлення, немає доріжок, немає жодних атракцій.
Ми пропонували об’єднати дві половини парку шляхом встановлення автомобільного мосту на вулиці Комарова. Основним питання стало створити бренд парку, оскільки всі формації в Україні вони всі є брендом. Вхідні групи, відпочинкові зони, літній театр де можна буде подивитися вистави. Це була наша пропозиція”.

Найкращим молодих архітекторів вручили грамоти та відзнаки.

ЯРОСЛАВ БОЙКО, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ АРХІТЕКТОРІВ: “Роботи є досить різнопланові, вони відображають проблеми в місті. Студенти намагаються вирішити якісь проблему Мета цього заходу є поєднання молоді зі старшими архітекторами. Живе спілкування, обмін досвідом”.

Побачити проекти буковинських архітекторів можна у Центрі культури «Вернісаж» до кінця тижня.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here