У Кіцмані відкрили меморіальну дошку громадському та культурному діячу Михайлові Івасюку(ФОТО)

122

У Кіцмані відкрили меморіальну дошку буковинському письменнику, літературознавцю, фольклористу, педагогу, громадському та культурному діячу Михайлові Івасюку. Пам’ятний знак встановили на будівлі колишньої школи, де письменник викладав.

Саме тут з 1946 по 1964 роки вчителював житель цього міста, письменник Михайло Івасюк. Нині ж на фасаді колишньої школи – меморіальна дошка. Її відкриття відбулося з нагоди 100-річчя від Дня народження буковинського письменника.

ГАЛИНА ІВАСЮК-КРИСА, ДОЧКА МИХАЙЛА ІВАСЮКА: «Я батька пам’ятаю завжди в роботі. Це друкарська машинка, яку він носив з собою на відпочинки. Він був веселим, життєрадісним. І що найголовніше, знаходив час для нас трьох дітей. Це велелюддя, яке сьогодні було. Ці щирі промови. Про його внесок в культуру міста Кіцманя, області і загальнонаціонального рівня. Мене дуже тішить це поціновування його життєвого творчого шляху».

ЮРІЙ КОСАР, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ КІЦМАНСЬКОЇ РДА: «Він викладав французьку мову, історію й інші предмети. 0:52   0:54 «Люди пам’ятають його. Є багато людей в Кіцмані, які навчалися у Михайла Івасюка. Вони говорять, що це дійсно був патріот».

ВАЛЕНТИНА БОЗИНСЬКА, КОЛИШНЯ СТУДЕНТКА МИХАЙЛА ІВАСЮКА: «Михайло Григорович був куратором у моїй групі. Ми були неймовірно щасливі, будучи першокурсницями філологічного факультету, коли дізналися, що наш куратор письменник Михайло Івасюк. Він сповідував ті принципи справжнього вчительства, які беруть свої витоки ще з Сковороди. Михайло Григорович навчав тим принципам, за якими сам жив у своєму житті».

Нагадаємо, минулого тижня у Чернівцях та області відбувалися заходи з нагоди 100-річчя від Дня народження буковинського письменника Михайла Івасюка.

 Алла Подлєсна

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here