У Чудейській ОТГ з минулого року не можуть завершити ремонт місцевої дороги

133
ФОТО: ТРК "БУКОВИНА"

Кошти для цього виділені, але підрядник затримує роботу. 

Ця дорога з’єднує села Їжівці та Чудей, що на Сторожинечинні.  Відстань між населеними пунктами три з половиною кілометри.

ВІТАЛІЙ ВЛАД, ВОДІЙ: 

Як вам тут дороги розкажіть? “Які тут дороги, доріг тут немає. Кожний місяць міняю ходову. Я вже змучився. Я вже не міняю, там вже немає, що міняти”.

ГРИГОРІЙ ЛУПАШКУ, ВОДІЙ:Ти знаєш, скільки на цю машину коштує зробити ходову. Коли дощ, то навіть не знаєш де яма, а де асфальт”.

ОЛЕКСАНДР ПРОКОПЧУК, ВОДІЙ:Найбільш вбита дорога. Минулого року тут все місили, все готували до асфальту. Я раз в неділю тут їжджу”.

Кілька разів на місяць цю гравійну дорогу вирівнює грейдер. Автомобілі, проїжджаючи на швидкості, здіймають хмари пилу.

РОМАН ГЕРМАН, ЖИТЕЛЬ С. ЧУДЕЙ (СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОН):Тут пиляка дуже велика. Коли вітер дуже, то постійно на хату. Коли їдуть машини, то скло розбили. І сусід скільки поміняв склопакетів. Каміння, то бах”.

Ремонт та асфальтування дороги мали розпочати минулого року. Для цього з обласного бюджету виділили більше 10 мільйонів гривень. А усього потрібно понад 21.

АНАТОЛІЙ ПІЦУЛ, ЧУДЕЙСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА (СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОН):Оголосила служба автомобільних доріг тендер 12 вересня. Нажаль  першого  місяця з невідомих нам причин ніхто не брав участь у тендері. 13 листопада ми знали, що є переможець. І всі ці процедури розпочали з грудня 2017 року. Добре, що зима була така, що можна було виконати ці роботи. 2,4 мільйони наших коштів інфраструктурної субвенції пропали. Тобто, вони не використали”.

Переможцем тендеру стала компанія ТОВ «Укрвторресурс». Чудейська  сільська рада зі свого бюджету виділила 4 мільйони гривень на ремонт дороги. Майже півтори мільйона компанія отримала, як аванс. За ці гроші почистили канали та засипали дорогу сумішшю для афальтування. Сільський голова Анатолій Піцул розповідає, до літа підрядник мав покласти п’яти сантиметровий шар асфальту на всій ділянці дороги.

АНАТОЛІЙ ПІЦУЛ, ЧУДЕЙСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА (СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОН):Чи зустрічали ви з підрядником та чи говорили з ним про цю проблему. Якщо далі так буде, то будемо клопотати перед управлінням, щоб розірвали договір”.

Ми зателефонували директору підрядної компанії ТОВ «Укрвторресурс» Семену Тихоновичу. Він розповів, що не освоїли увесь аванс, бо не встигли. Ремонт розпочали взимку.

СЕМЕН Тихонович, ДИРЕКТОР ТОВ «Укрвторресурс»: У нас капітальний ремонт до кінця цього року. Але так як тендер  на 20 мільйонів, то в цьому році виділили лише половину суми. Переписали договір на цей рік. І служба доріг наполягала, щоб до першого липня ми поклали вже асфальт. Ми вивчили проект, а на з’їздах повинні лежати труби. В проекті вони є, а насправді їх немає. Ми за свої кошти кладемо. Тому і  така затримка. І ще дощі завадили”.

За коментарем стосовно цієї ситуації ми звернулися до Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області. Її начальник Ігор Гах наразі знаходиться у відряджені у Києві. Пообіцяв прокоментувати цю тему до кінця тижня. Директор підрядної організації Семен Тихонович запевнив, що до кінця місяця дорогу заасфальтують. На це їм потрібно чотири дні. А поки проводитимуть підготовчі роботи.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here