У Чернівцях відкрили виставку «УПА – хроніка нескорених»

120

Там можна було побачити світлини воїнів УПА, документи з радянських та німецьких джерел та Організації Українських Націоналістів і УПА.

На виставці представили раритетні фотографії часів формування та діяльності УПА. На банерах окремі розділи з історії Української повстанської армії.

МАРІЯ УНГУРЯН, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Виставка розповідає про історію, становлення УПА. Саме створення в 1942 році. З окремих загонів, які були на Волині, Поділлі під керівництвом Тараса Боровця була створена така організована армія керував же Тарас Шухевича. Тут можна прослідкувати все. Адже це дуже цікава армія, яка не мала своєї території, не проходили мобілізації. Там були в основному добровольці».

Історики кажуть,  радянські міфи про УПА поступово вмирають.

ВАСИЛЬ ХОЛОДНИЦЬКИЙ, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ІСТОРІЇ НОВОГО ТА НОВІТНЬОГО ЧАСУ ЧНУ ІМ. ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА: «Впродовж багатьох десятиліть замовчувалась така проблема. Це я важливою складовою нашого народу, супротив радянської влади, боротьба населення даного регіону, хоч і не великий був за своїми об’ємами, за територію буковинський край, Але теж піднявся на спротив тим репресивним заходам і взагалі радянській владі».

Письменник Микола Джуряк був зв’язковим, а його тато – районним провідником ОУН. 20 років тому почав як історик цікавитися діяльністю  Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії на території Чернівецької області. Усі матеріали зібрав у книзі  «ОУН і УПА на Буковині. Спогади, свідчення і матеріали про визвольну боротьбу».

МИКОЛА ДЖУРЯК, ПИСЬМЕННИК: «З 1994 року я ходив до хат, хуторами, селами, шукав учасників ОУН-УПА і родичів, свідків. І записував спогади про репресії 0.37 1.02 Розповіді. Те, що люди розповідали. Хто захищав нашу Батьківщину, хто загинув у лагерях, кого розстріляли, кого вивезли».

Виставка є частиною проекту «УПА. Історія нескорених», в рамках якого видано також англо- та україномовні каталоги виставки, науково-популярну історію УПА, навчально-демонстраційний посібник для середньої школи та мультимедійний диск.

У Чернівцях відкрили виставку «УПА – хроніка нескорених»Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 12 жовтня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here