У Чернівцях відкрили меморіальну дошку краєзнавцю Ігорю Чеховському

156

15 вересня -10 років як не стало буковинського краєзнавця Ігоря Чеховського. Щоб відкрити пам’ятну дошку і згадати історика біля його будинку зібралися рідні, друзі, колеги та знайомі. Відомий громадський діяч був журналістом і довгий час працював у чернівецьких виданнях. Найбільше захоплювався вивченням історії Буковини.  Все за що брався, робив  з любов’ю, каже його дружина.

 НАТАЛІЯ ЧЕХОВСЬКА, ДРУЖИНА ІГОРЯ ЧЕХОВСЬКОГО: «Йому дуже подобалося те, що він робив, дуже ретельно, скрупульозно і намагався, щоб все виходило якнайкращим чином. Якщо це була книжка чи стаття якась, то була вичитана, переписана. Кожне слово було підібране дуже ретельно».

Дослідник володів польською, чеською та старослов’янською мовами. Викладав історію та етнологію в ЧНУ Ім. Юрія Федьковича. Брав участь у археологічних розкопках.

БОГДАН РІДУШ, ДОКТОР ГЕОГРАФІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР ЧНУ ІМ. ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА: «Міг розговорити будь-кого. Ловив підходящу людину десь на вулиці. Ми були у Василеві,і розпитує жінку старшого віку: «Що тут було, в визнаєте»?Вона розказує: «Тут була церква, замок». Відомості якісь, про походження назв географічних, інші такі географічні відомості збирав. І як етнолог, монографія у нього про ворожіння, чародійство».

Ігор Чеховський є автором багатьох книг про Буковину. За його підручниками навчають екскурсоводів у Чернівцях.

ОКСАНА ЛЕЛЮК, ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ ЕКСКУРСОВОДІВ БУКОВИНИ:  «Важлива постать в історії Чернівців, яка залишала по собі такий спадок, який дійсно є важливим, тому що ми при підготовці екскурсоводів використовуємо чи не щодня якраз ті знання, які залишив Ігор у своїх книгах. Його книги дуже легко читаються, вони дають величезні знання, але в той же час вони читаються легко і є доступними. Вони не лише для поглибленого навчання екскурсійної справи, вони корисні звичайні людям».

Ідея відкриття меморіальної дошки належить художнику Олегу Любківському.

ОЛЕГ ЛЮБКІВСЬКИЙ, ХУДОЖНИК: «Світла постать, тут не могла бути чорна меморіальна дошка. Я свідомо вибрав білий мармур, який би символізував його світлу натуру,його світлий доробок для нас. У цій дошці крім білого і кольору є чорний – туга за ним, і присутній золотистий колір – це його слава, незабутність в наших душах».

Ігор Чеховський за час своєї наукової діяльності опублікував майже 100 наукових праць, 12 з них вийшли у Польщі, Румунії та Австрії.  Він є лауреатом премії імені Йозефа Главки та посмертно нагороджений медаллю  «На славу Чернівців».

У Чернівцях відкрили меморіальну дошку краєзнавцю Ігорю ЧеховськомуБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 15 вересня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here