Фестиваль  був започаткований у січні 2014 року, коли на Центральній площі Чернівців, під час Революції Гідності, буковинці висловлювали свій протест тодішній владі. Відтоді щороку після Різдва тут проходить мистецький захід «Майданівська колядка». У нинішньому взяли участь народні художні колективи з Буковини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Вінниччини.

ЮРІЙ СКОРЕЙКО, ОРГАНІЗАТОР ФЕСТИВАЛЮ «МАЙДАНІВСЬКА КОЛЯДКА»: «Якщо минулого року були колективи з Чернівців, Чернівецької області та Івано-Франківщини, то цього року представлені ще три області. Кожна область має свою специфіку. Навіть, одну  і ту ж колядку виконують по-різному.  Збільшується і географія учасників».

Цього року у фестивалі взяли участь 20 художніх колективів. Серед них і аматорський народний хор «Берегиня» з Вашківців Вижницького району.

ЛЮБОВ ХОЧМАН, ДИРЕКТОР ВИЖНИЦЬКОГО МІСЬКОГО БУДИНКУ  НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ ТА ДОЗВІЛЛЯ: «Ми вже три дні колядуємо у Вашківцях, Вижниці, тепер у Чернівцях. У суботу починаємо маланкувати».

  • Сил вистачить?
  • Обов’язково. Запрошуємо всіх до нас на переберію. Буде багато гостей. В тому числі і за кордонну.

Учасників та гостей фестивалю організатори пригощали стравами та напоями польової кухні.

Петро Голопапа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here