У Чернівцях відбулись змагання з автомодельного спорту «Форсаж – 2017»

140

На базі Чернівецького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді провели змагання відкритої першості Чернівців з автомодельного спорту «Форсаж – 2017». Це традиційні змагання серед учнівської молоді, які проводять у пору зимових канікул. Учасники перегонів з автомодельного спорту мають можливість продемонструвати свої вміння у керуванні моделлю авто у двох змагальних класах: індивідуальна гонка «Євроспорт стандарт» та екіпажна «G-33». У чому різниця цих класів розповідає досвідчений спортсмен, чемпіон України  з автомодельного спорту Максим Лазоряк.автомодельні змагання чернівці

МАКСИМ ЛАЗОРЯК, УЧАСНИК ЗМАГАНЬ «ФОРСАЖ – 2017»: «Між класами є різниця тільки у кузові. Машина «G-33» більш аеродинамічна, краще притискається до траси. «Євро спорт» він швидше їде».

25-метровий трек, на якому відбуваються змагання, цікавої і складної конфігурації. Одночасно на ньому можуть виступати 4 машини. Учасникам необхідно мати неабиякі навики аби керувати машинкою та її швидкістю. Результати змагань опрацьовуються комп’ютером і спеціальною програмою.автомодельні змагання чернівці

ВОЛОДИМИР ЦИГАНЧУК, КЕРІВНИК ГУРТКА «ТРАСОВИЙ АВТОМОДЕЛІЗМ» ЧЕРНІВЕЦЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ: «На трасі стоїть комп’ютер. Встановлюється спеціальна програма, яка контролює весь процес змагання від початку до кінця. У нас є тільки старт, фінішу немає. Виграє той учасник, що набирає за визначений час найбільшу кількість кіл. На прямих участках машинка може набирати до 50 км./год. А так в загальному 20-25 км./год. машинка розвиває».

Всі моделі діти виготовляють власноруч, цього їх навчають досвідчені викладачі…

ІВАН ФАРМУГА, КЕРІВНИК ГУРТКА АВТОТРАСОВОГО МОДЕЛЮВАННЯ (М. ЗАБОЛОТІВ, ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ): «Якщо діти працюють над моделями, які ми купуємо в магазині, ми їх розбираємо, залишаємо тільки корпуси. Нижню частину, щось підбираємо подешевше в магазині, щоб дітям було цікаво і вони це все випилюють: і низи, і колеса, підшукують, складають до ладу. У нас є змагання на моделях, які діти виготовляють своїми руками».

За результатами змагань серед учасників перегонів «Форсаж-2017» у змагальному класі «Євроспорт стандарт» перемогу виборов Максим Лазоряк, Олександр Романюк став другим. Обидва учасники є вихованцями Обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді НТТУМ. Третім у цьому класі був Олег Ластівка, вихованець міського центру.

У класі G33 (екіпажна гонка) переможцями стали Максим Лазоряк та Олександр Романюк. Друге місце посіли Михайло Клим та Денис Дребот. Обидва екіпажі представляли Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

І третє місце виборов екіпаж у складі Ореста Дмитрука та Віталія Глібчука. Це наші гості з Івано-Франківська.

ОРЕСТ ДМИТРУК, БРОНЗОВИЙ ПРИЗЕР ЗМАГАНЬ «ФОРСАЖ – 2017»:

«Займаємось ми в Заболотові Снятинського району Івано-Франківської області. Я займаюсь 7 років від третього класу. Є перемоги на своїй трасі. 1-ше місце в Івано-Франківській області».

І про командні результати змагань «Форсаж – 2017»: 1-ше місце виборола команда обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. На 2-е місце вийшла команда клубу юних техніків «Кварц». І нагороди за третє місце виборола команда Чернівецького міського центру науково-технічної творчості  учнівської молоді. Усі переможці отримали нагородні грамоти Управління освіти Чернівецької міської ради та Чернівецького міського центру науково-технічної творчості  учнівської молоді.автомодельні змагання чернівці

МАРІЯ ЗАБЛАТОВСЬКА, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ: «В центрі займається 660 дітей у 50-ти гуртках. Центр працює за чотирма напрямами. Основні з них – науково-технічний та технічна естетика. До науково-технічного напряму входять гуртки, що займаються чисто технічною творчістю: трасовий автомоделізм, авіамоделізм, судно модельний, макетування та конструювання транспортної техніки та багато інших. І технічна естетика – це гуртки декоративно-ужиткового напряму. Основне завдання нашого закладу полягає у тому, щоб більше охопити дітей гуртковою роботою. Щоб вони мали чим займатися і пізніше це вплине на те, щоб вони собі обрали професію, пов’язану із   нашими гуртками».автомодельні змагання чернівці

Такі змагання з автомодельного спорту у Чернівецькому міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбуваються чотири рази на рік. І щоразу дарують їх учасникам непередавані відчуття, спортивний азарт та бажання розвивати свої вміння та навики…