У Чернівцях вчетверте влаштували «Місто професій»

93
місто професій

Діти обирали спеціальність, працювали та отримували зарплату…  У парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка провели четвертий щорічний національний проект «Місто професій».

У парковій зоні розгорнули імпровізоване містечко професій. Тут майже 60 локацій, робочі місця, технічні засоби та уніформа – майже все, що потрібно, аби діти змогли відчути себе справжніми працівниками. Пропонували  попрацювати рятувальниками, архітекторами, слюсарями, художниками, перукарями. Не може визначитись із вибором професії Тетяна. Найбільше хоче стати поліцейським і розповідає про переваги та недоліки цієї нелегкої роботи.

ТЕТЯНА, ЧЕРНІВЧАНКА: «Міліціонер кожен день працює, напружено, багато кому треба допомагати. А легко – це коли ти вже зробив свою роботу і ти знаєш, що ти можеш відпочити».

А от Едуард вже визначився із майбутньою професією. Він хоче бути рятувальником. Нині, навчився навіть гасити вогонь. Але вважає, аби отримати бажаний фах, цього недостатньо.

ЕДУАРД, ЧЕРНІВЧАНИН: «Треба вчитися на пожежника, мати хороші оцінки, вміти гасити».

Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій розмістило 6 навчальних пунктів. Діти слухали інструктаж з техніки безпеки, ознайомлювалися із робочими машинами, навчалися ліквідувати наслідки ДТП та шукати міни.

СЕРГІЙ УРСУЛЯК, ГОЛОВНИЙ ФАХІВЕЦЬ СЕКТОРУ ЗВЯЗКІВ ІЗ ЗАСОБАМИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА РОБОТИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Дітям дуже подобається, тому що деякі, можливо, вже були на такому святі «Місто професій», адже не в перший раз проводиться. Взагалі діти дуже цікавляться, як це краще зробити, як загасити пожежу, як відрізати той шматок дроту. Дітям цікаво і вони із захопленням цим займаються».

Маленька Іруся після довгих вагань, все ж таки надала перевагу професії манікюрниці.

ІРИНА, ЧЕРНІВЧАНКА: «Мені дуже подобається ця професія. Дівчата гарними стають».

Її мама каже, вибір дався нелегко, адже доньці найбільш подобалися, так би мовити, «хлопчачі» професії.

ТЕТЯНА, МАМА ІРИНИ: «Фармацевта пройшли, чогось більше їй подобаються чоловічі професії, і слюсар, і сантехнік, і поліцейський, і в службі охорони ми були. А тепер прийшли подивитись на більш дівчачі професії – закрійник, манікюрниця».

У проекті «Місто професій» зареєструвалися 300 учасників віком від 2 до 17 років із Буковини, Івано-Франківська, Києва і Тернополя.

МАРИНА ЧАПЛИГІНА, КЕРІВНИК ОРАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ «МІСТО ПРОФЕСІЙ»: «Діти розуміли, що за професія і в майбутньому робили свій усвідомлений вибір. І це дуже, я думаю, буде допомагати країні, коли дитина знає куди хоче піти, хоче працювати на країну і робити краще для країни».

Нелегка праця дітей була оплачувана, вони отримували – «гривники», які згодом могли обміняти на солодощі та подарунки.місто професій

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here