У Чернівцях триває тиждень права

71
Закон

Для студентів юристи сьогодні розповіли, як  захистити свої права та куди звернутися у разі їх порушення.

Христина – студентка другого курсу юридичного факультету ім. Юрія Федьковича. Під час першого року навчання мешкала у гуртожитку. Умови проживання, за її словами, не відповідали потребам, тому вона стала винаймати квартиру.

ХРИСТИНА АНДРІЙКІВ, СТУДЕНТКА ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА: «Це неналежна якість кімнат, води, комунальних послуг і ціна за проживання, я вважаю, що вона не відповідає тим якостям, яким би хотілось і тим вимогам, які потрібні зараз сучасному студенту – це Інтернет, доступ до кімнат цілодобово, тобто це і вихід після 24 години, а не тільки до».

Анна теж студентка. Розповідає, найбільше її права порушуються у громадському транспорті.

АННА БОЙЧУК, СТУДЕНТКА ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА: «Тролейбуси, маршрутки часто переповненні. Часто взагалі не їздять. Тому дуже важко добиратися студентам з інших областей, або навіть з нашої області, районів. Їм важко орієнтуватися в місті, важко добиратися до університету».

Як діяти у разі порушення прав студентів. На ці питання відповідали працівники юстиції, прокуратури, суду та поліції.

ОЛЕКСАНДР МАЛИЙ, В.О НАЧАЛЬНИКА ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Як правило, вони знають, що треба звертатися за безкоштовною допомогою до органів юстиції, бюро правової допомоги, центру надання правової допомоги. А вже потім до правозахисників з метою захисту своїх прав чи до правоохоронних органів. Згодом – до суду. У рамках проекту «Я маю право!» є такий розділ, як «Стоп корупції». У ВНЗ студентам роз’яснюються їхні права і як себе поводити, коли в них вимагають неправомірну вигоду».

До прокуратури, розповідає прокурор Роман Словський, студенти звертаються, якщо викладачі навчальних закладів вимагають хабар.

РОМАН СЛОВСЬКИЙ, ПРОКУРОР ВІДДІЛУ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО ТА ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОКУРАТУРИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ: «Гуртожитки і корупція. Такі питання колись відносились до уповноважень прокуратури. Це і своєчасні виплати стипендій та інші питання, які стосуються гуртожитків. На даний час це не відноситься до уповноважень прокуратури. Що стосується питань корупції, то у всіх випадках студенти звертаються. Ці відомості вносяться до єдиного реєстру розслідувань і в залежності від суб’єктів злочину визначається підслідність. Після того розслідується це впровадження і скеровується до суду».

Студентам розповіли, що робити, коли їхні права порушуються співробітниками поліції.

ОКСАНА ХАНЕВИЧ, СТАРШИЙ ІНСПЕКТОР УПРАВЛІННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ: «Якщо особа вважає, що його права порушені працівником поліції, вона може звернутися у нашу структуру – зателефонувати, чи написати заяву. Ми розглядаємо цю заяву і передаємо в головне управління Нацполіції в Чернівецькій області. Наказом керівника головного управління призначається службове розслідування, яке може тривати місяць, або може бути подовжений термін розгляду і в подальшому за висновками службового розслідування можем дізнатися чи був факт порушення».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here