У Чернівцях триває семінар “Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток”

135

Забезпечення прав та доступність громадських місці для жінок з інвалідністю обговорювали у Чернівцях під час семінару за участю представників міської та обласної влади, а  також громадських організацій.

Пані Марія веде активний спосіб життя. Працює у громадській організації і допомагає жінкам інвалідам. Доводиться багато пересуватись містом, проте з незручностями зустрічається мало не на кожному кроці.

МАРІЯ НІКІТІНА, КООРДИНАТОР НАПРЯМКУ РОБОТИ З ЛЮДЬМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ЧОГО «ЗАХИСТ»: «Житло може бути непристосоване, тобто вийти з будинку без допомоги сторонніх дуже складно. Або скористатися громадським транспортом також. Тому якщо навіть є низькополі автобуси, то вони пакуються за надто далеко від посадочного місця і це вже екстрим сісти в той транспорт. Пересуваючись на власному авто ми зустрічаємось з ти , що немає місць для паркування, оскільки для нас потрібно не два з половиною метра, а три з половиною метра для паркування. Тому що треба широко відкрити двері виставити візок і пересісти».

Особливо жінка нарікає на погані дороги та відсутність пандусів в магазинах, аптеках та комунальних підприємствах. Та навіть при їх наявності, вони часто бувають небезпечними.

Скаржиться на недоступність міста для людей із вадами зору і пані Анастасія. На щастя, живе недалеко від своєї роботи, каже жінка. Але коли потрібно потрапити в іншу частину міста, проблеми починаються із зупинки громадського транспорту.

АНАСТАСІЯ СУХА, ЧЕРНІВЧАНКА: «Дуже далеко іноді зупиняється тролейбус. Хотілося, щоби озвучувалося, щоб знати який тролейбус. Питаєш людей. Дуже важко не бачиш».

ВАЛЕНТИНА ДОБРИДІНА, ГОЛОВА ГО «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ЛІДЕР»»: «Ми придумали такий захід, щоб привернути увагу громадськості. Для того, щоб жінки включалися в соціум. Для того, щоб вони ввели активний спосіб життя. Ми хочемо підняти питання про архітектурну недоступність. Про те, як може з інвалідністю завітати у сало краси чи у інший заклад».

Міський голова каже, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями почували себе зручніше у Чернівцях та не порушувались їхні права, облаштували місця для водіїв з інвалідністю на автостоянках, пофарбувавши їх у синій колір та збільшили штраф за недотримання правил паркування. Але, щоб покращити ситуацію доступності міста для людей з особливими потребами потрібно ще багато чого зробити.

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Ми намагаємося, щоб усі нові будівництва враховували згідно державних будівельних норм були влаштовані пандуси. Йдеться робота по влаштуванню пандусів і збільшено доступність в громадських будівлях. Планово понижуються бордюри. Робляться зїзди пандусів на перехрестях, на вулицях».

На семінарі говорили не лише про доступність громадських об’єктів міста, але й про самореалізацію жінок з інвалідністю, адже чимало з них прагнуть працювати і творчо розвиватись.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here