За інформацію, яка допоможе знайти зловмисників, міський голова вже пообіцяв винагороду – 30 тисяч гривень. Але шанси виявити та притягнути до відповідальності винуватців дуже мізерні. На місце події виїжджав Олександр Хмель.

Міні-скульптура у цьому дворику з’явилася наприкінці червня нинішнього року. Ось так вона виглядала – один аптекар щось подрібнює у ступці, інший – вже тримає пляшку із готовими ліками.

ЛАРИСА КРАСНОВА, ЧЕРНІВЧАНКА:«В нас навіть є фотографія з цих скульптур, тому що чоловік художник і він сфотографував. Ми потім уже взнали, що тут жили перші аптекарі м. Чернівці, що це їм присвячені ці скульптурки були»

Добре, що хоч встигли сфотографувати, стверджують перехожі. Бо тепер лише на ті фотографії і залишається дивитися. Першого аптекаря невідомі викрали в липні, цієї ночі пошкодили і другу фігуру.

ЛАРИСА КРАСНОВА, ЧЕРНІВЧАНКА:«Ми дуже були здивовані, коли побачили не дві, а одну. А зараз я проходжу і дивлюся, що вже ні одної нема. Просто дивно, кому вони потрібні»

Першим світлини у фейсбуці з пошкодженою скульптурою розмістив міський голова Олексій Каспрук.

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА:«Жахлива ситуація насправді, тому що в місті дуже багато цінних об’єктів і історичної спадщини, і якісь нові об’єкти. На жаль, такі випадки трапляються дуже часто. Не думаю, що це роблять приїжджі, заслані там з якоїсь країни агенти. Це наші чернівчани, яких ми зустрічаємо кожного дня на вулиці. Ламають дерева, ламають лавиці, валять ліхтарі у парках просто тому, що їм так хочеться»

Побачити пошкоджену фігуру наша знімальна група не встигла – до ранку її вже забрали. Щоправда хто і куди – невідомо.

ОЛЕКСАНДР ХМЕЛЬ, ЖУРНАЛІСТ:«Увійти до двору можна лише у цьому місці. Тут ми бачимо вхідну браму, але вона зачинена. Це свідчить про те, що зловмисники, аби дістатися до скульптури, змушені були перелазити через огорожу»

Мер одразу ж пообіцяв винагороду за будь-яку інформацію про вандалів – 30 тисяч гривень.

ІВАН Георгійович ШПІТКО: «За ці гроші, які Каспрук дає, щоб знайти, я вважаю, що він не правий. За цю суму напевно менше буде поставити камери спостереження з одного боку, й з іншого. А ті гроші, які залишаться – 20 тисяч – потратити на реставрацію, наприклад одного будинку на Кобилянській»

У міській раді пояснюють – це приватна територія. Встановлення скульптури – ідея мешканців будинку. І лише вони мають вирішувати, чи встановлювати біля нього відеокамери. Люди такої ініціативи не проявили. За кілька метрів від підніжжя є сліди. А під металевим парканом з боку проїжджої частини вулиці – пляшка від спиртного. Хоча тієї ночі, розповідають сусіди, на вулиці було тихо та й взагалі у цьому місці гучні компанії не збираються. Заяви до поліції ніхто з людей не писав, шукати вандалів збираються власними зусиллями.

У Чернівцях розшукують вандалів, які пошкодили скульптуру аптекарів по вулиці УкраїнськійБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 7 вересня 2017 р.

Олександр ХМЕЛЬ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here