У Чернівцях призупиняють роботу деякі садочки (ВІДЕО)

173
дитячий садок банилів

Це тимчасові заходи, на один місяць. Подібний експеримент започаткували ще минулоріч. В управлінні освіти промоніторили і заявляють – такі міри були доцільними. Тому цього літа на ремонтні канікули підуть 22 дошкільні навчальні заклади.

Ось ця дітвора тихенько сопе під час обіднього сну. Вони поки не здогадуються, що за місяць до їхньої групи, ймовірно, приєднаються нові знайомі-однолітки з інших садочків. Така практика під час літнього періоду застосовується у Чернівцях вдруге. Минулоріч тимчасово призупинили діяльність одинадцятьох ДНЗ. Цьогоріч перелік з двадцяти двох.

НІНА ВІТКОВСЬКА, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «В кожному дошкільному навчальному закладі, який призупиняє тимчасово діяльність є списки діток, які будуть переходити і в індивідуальному порядку з кожною родиною керівник закладу, педагоги будуть цю проблему обговорювати».

32 садочок на один місяць закривають вже другий рік поспіль. Завідуюча Грета Тодорівна зазначає, з батьками проводили роботу ще з зими, аби не виникло моменту неочікуваності, як минулоріч. Проте освітянка переконує, така практика хороша, адже заклад повністю може підготуватися до нового навчального року.

ГРЕТА ДУМИТРЮК, ЗАВІДУЮЧА ДНЗ №32: «Як виявилася така можливість місяць присвятити саме такій роботі господарській, зробити скрізь санітарні побілки, скрізь зробити ремонти, бо все зношується. Каналізацію в цьому році думаємо міняти, деякі групи будуть капітальні ремонти. Краще ми зробимо, коли діток не буде. А ми домовились з батьками, що вони на цей період візьмуть відпустки».

Двадцять шестеро діток з 32 садочка перейдуть на місяць навчатися до сусіднього 35. Останній, приймаючою стороною виступає вдруге. Цьогоріч готуються розподілити 40 діток. Тут кажуть, до цього повністю готові. Лишилось тільки морально підтримати батьків, бо похід  до нової групи це більший стрес для них.

РУСЛАНА УРСУ, ЗАВІДУЮЧА ДНЗ №35: «Не важко дітям і нам. Важче це все ж таки батькам. І якщо проводити роботу, то треба проводити її з батьками. Діти швидко адаптуються, гарно граються, дружать. Це можуть бути якісь одиничні випадки, десь дитині важко звикнути до інших стін приміщень».

Не приховують цього і батьки. У міській раді зібралися представники тих садочків, які торік, так би мовити, гостювали у інших садочках.

– В той момент, коли тобі новину цю оприлюднюють – це є шок. Але ми кожен день ми приймаємо якесь рішення. І дійсно це проблема батьків, бо діти дуже добре застосовуються.

У дошкільних навчальних закладах не приховують, хоча й попереджали про «канікули» завчасно, є звичайно і незадоволені.

ГРЕТА ДУМИТРЮК, ЗАВІДУЮЧА ДНЗ №32: «Звичайно є такі батьки, що не дуже хочуть цього. Але з досвіду того року ми побачили, що діток було 16, які відвідували інші садочки. Я їх відвідувала і побачили, що ніяких нарікань не було».

Аби для батьків не було сюрпризом у наступні роки закриття садочків, то графік освітяни склали вже на кілька років вперед.

СЕРГІЙ МАРТИНЮК, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Минулого року уперше був цей експеримент -11 дошкільних закладів. Цьогоріч – 22. Для того, щоби батьки могли спрогнозувати відпускний період, то пропонувалося розробити такий графік на найближчі 3-4 роки для того, щоб батьки знали, що через рік чи 2019-го, 2020-му їхній навчальний заклад буде закритий».  

З переліком ДНЗ, які призупинять свою роботу і до яких перейдуть діти можна ознайомитися на нашому сайті – bukovyna.tv

Деякі чернівецькі дитсадки закриють на "ремонтні канікули" Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 18 травня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here