У Чернівцях провели акцію щодо виявлення цукрового діабету

254

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. З цієї нагоди у Чернівецькому обласному ендокринологічному центрі лікарі провели акцію щодо раннього виявлення цієї недуги. Буковинці могли безкоштовно визначити рівень цукру в крові та отримати консультацію від лікарів-ендокринологів.

Пан Микола вже 52 роки хворіє на цукровий діабет. Цю недугу у нього виявили ще у підлітковому віці. Повноцінно жити з цією хворобою важко, зізнається чоловік. Тому дотримується спеціальної дієти та намагається тримати себе у хорошій фізичній формі.

МИКОЛА ГОРЮК, ЧЕРНІВЧАНИН: «Кожного року лікуюсь у ендокринологічному диспансері, постійно до лікарів звертаюсь. Вони дуже мені допомагають. Колю інсулін. Нині в мене проблеми серйозні. З нового року треба плати вже за ці імпортні інсуліни, бо наші вітчизняні не йдуть мені. Тому я на імпортних інсулінах».

А от пані Альона хворіє на цукровий діабет першого типу 9 років. Їй доводиться обмежувати себе у їжі, колоти інсулін та постійно проходити обстеження у ендокринологів. Попри застереження лікарів щодо важкої вагітності, 4 місяці тому жінка народила здорову дитину.

АЛЬОНА БОРТНЯК, ЖИТЕЛЬКА СТОРОЖИНЕЦЬКОГО РАЙОНУ: «В мене була перша завмерла вагітність. Після цього я через рік завагітніла другий раз. Дуже я чекала цього. Але дуже важка вагітність була, я лежала, постільний режим був, і потім мене виписали. Важка вагітність була. Це таблетки, лікарні. Але, дякувати Богу, це все пройшло і я народила здорову дитину. Правда народила я з маленькою вагою 1кг 620 г. Вона в реанімації була півтора місяці».

Нині понад 38 тисяч буковинців хворіють на цукровий діабет. Ця «солодка» недуга  може призвести до хронічних ускладнень. У хворих збільшується ризик виникнення інфаркту, погіршується зір та виникає ниркова недостатність. В зоні ризику – люди похилого віку та жінки.

НАТАЛІЯ ПАШКОВСЬКА, ДОКТОР МЕДИЧНИХ НАУК, ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ КЛІНІЧНОЇ ІМУНОЛОГІЇ, АЛЕРГОЛОГІЇ ТА ЕНДОКРИНОЛОГІЇ БДМУ, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ОСЕРЕДКУ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАБЕТОЛОГІЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ: «Є таке поняття як гестаційний цукровий діабет, це цукровий діабет, який виникає на тлі вагітності і зникає після пологів. Чим небезпечний гестаційний діабет – це ускладненням вагітності. Можуть бути ускладнення акушерсько-гінекологічні, ускладнення з боку здоров’я матері, плода. Наявнісь гестаційного цукрового діабету під час вагітності  в подальшому проявлятиметься  у небезпечних захворюваннях дитини, коли вона досягне певного віку 45, 50 років. Тобто значно зросте ризик діабету, ожиріння, метаболічних ускладнень, серцево-судинних ускладнень, тому потрібно вчасно діагностувати і вчасно вжити заходів для попередження цих порушень».

Виділяють два основних типи цукрового діабету –  інсуліно- та неінсулінозалежний.

МАРИНА ЛЕОНОВА, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЕНДОКРИНОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ: «Хотелось бы чтобы этот спектр более расширился не две. Сейчас очень много лекарств. У нас только 8 наименований всевозможных групп сахароснижающих препаратов.  Хотелось, чтобы каждый представитель этой группы находился в этой программе «Доступні ліки». То есть, более расширить список и более осовременить. У нас есть и неинъекционные сахароснижающие препараты – это новое поколение, которые действуют на протяжении 48 часов, 20 часов, надо несколько раз в день принимать. Есть таблетировнные препараты, которые снижают вес, и плюс сахар снижает в крови».

Пройти діагностику захворювання можна за декілька хвилин.

МАРТА КОВБІНЬКА, МЕДИЧНА СЕСТРА ПОЛІКЛІНІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЕНДОКРИНОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ: «Ми вимірюємо за допомогою глюкометра і за декілька хвилин можем сказати результат. Бажано натще приходити, якщо людина вже поїла, то через дві години».

Визначити рівень цукру в крові та отримати консультацію від лікарів-ендокринологів нині до Чернівецького обласного ендокринологічного центру прийшло 50 людей, у 4 буковинців лікарі виявили цукровий діабет.

діабет

У Чернівцях провели акцію щодо виявлення цукрового діабетуБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 14 листопад 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here