У Чернівцях презентували роботи єврейських художників

71
ФОТО: ТРК "БУКОВИНА"

 Відкриття експозиції відбулося у межах відзначення днів єврейської культури на Буковині. Майже 60 робіт митців представили відвідувачам.

На виставці представлені 57 картин, серед яких графіка, живопис, цифровий друк. Тут експонуються роботи, які зберігаються у художньому та музеї історії та культури євреїв Буковини, а також у приватних колекціях. На виставці є й роботи єврейських художників Буковини. Броніслав Тутельман презентував свої чотири полотна. Ця картина називається «Чернівці 1944». На ній описує окупацію міста у ті часи. Коли малював картину, художнику було 23 роки.

 БРОНІСЛАВ ТУТЕЛЬМАН, ХУДОЖНИК: “Мені хотілося незважаючи на мій юний вік показати своє ставлення до цієї окупації через цих персонажів. Тут представлені три персонажі: іюдей, румун. Це образ Чернівці. Мені хотілося створити конфлікт з однієї сторони свято для когось а для когось трагедія”.

Роботи єврейських митців у художньому музеї можна побачити вже вдруге, востаннє таку експозицію презентували 10 років тому.

МАРІАННА ДЖУЛАЙ КООРДИНАТОР ДНІВ ЄВРЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ НА БУКОВИНІ: “Виставка унікальна, тим що тут можна від слідкувати, як це відбувалося, як розвивалося, чим цікавилися ці люди і які теми піднімали. Вони проходили різні періоди своєї творчості. Є дуже багато тем, пресвячені єврейській культурі. Тут є єврейській погроми. Ми намагалися не концентруватися на одній тематиці. Ми хотіли показати чим жили ці люди. Є релігійні тематики, є пейзажі, натюрморти”.

На відкриття виставки завітали учасники міжнародної конференції з мови та культури їдиш.

ВАЛЕРІЙ ДИМШИЦ, ВІДВІДУВАЧ ВИСТАВКИ: “Я думаю, що це дуже хороша графіка і дуже хороший живопис це головні емоції. Я в Чернівцях не в перший раз і якійсь речі, які є на цій виставці вони в головній експозиції музеї завжди висіли, то відповідно я їх пам’ятаю. Востаннє у Чернівцях я був 15 років тому і пам’ятаю їх досі то мабуть це дуже хороші роботи”.

ОЛЕГ РОСТОВЦЕВ, ВІДВІДУВАЧ ВИСТАВКИ: “Це загалом дуже радянське мистецтво, це теж наша травма, це те, що ми долали це те, що між нами було і це треба бачити”.

Виставка робіт єврейських художників триватиме до 20 серпня.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here