У Чернівцях показали виставу про права жінок

45
ТРК "Буковина"

Виставою форум-театру «Рух по колу» завершилася сьогодні триденна мистецько-адвокаційна майстерня з прав жінок у Чернівцях. Чому такі проекти необхідні та що потрібно знати, аби мати змогу захистити свої права – дізнавайтесь у нашому сюжеті.

«– Я домовилася, там сьогодні тренінг такий класний, я б дуже хотіла піти. А ти не проти, якщо я залишу Михайлика з тобою сьогодні?

–  Люда, не починай!»

Це – не просто частина вистави, а реальна ситуація з життя однієї з учасниць тренінгів та її чоловіка. Уся постановка складається з історій жінок, що взяли участь в майстерні.

ОКСАНА ПОТАПОВА, СПІВЗАСНОВНИЦЯ ГО «ТЕАТР ДЛЯ ДІАЛОГУ», СПІВОРГАНІЗАТОР: «Взагалі проект спрямований на те, щоб працювати з жінками, з активними жінками на місцях, які вже є частиною громадських організацій або руху за права людей і поширювати інформацію про механізми, інструменти захисту прав жінок, які існують в нашій країні.»

Необхідність таких заходів підтверджують і учасниці майстерні – розповідають про випадки з власного життя, коли стикнулися з порушенням своїх прав.

ЛЮДМИЛА ЛІННИК, УЧАСНИЦЯ З ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА: «Коли в мене народилася перша дитина, я намагалася вийти з декретної відпустки раніше, ніж за три роки, і на робочому місці я отримала перешкоди з цього приводу. В результаті мене були змушені таки взяти на роботу, бо це державна структура. Але я розумію, наскільки часто жінки стикаються з таким. І причини: «ну, в тебе ж маленька дитина – вона буде хворіти і ти будеш брати лікарняні».»

ОЛЕНА ГРИГОРЯК, УЧАСНИЦЯ З ЧЕРНІВЦІВ: «Я є координаторкою регіональної організації ГО «Інсайт», яка займається у даному випадку в нашому місті захистом прав людей ЛГБТК-спільноти.

Мої власні випадки дискримінації – це відкриті погрози зі сторони праворадикальних угрупувань Національного корпусу нашого міста, які неодноразово намагалися переслідувати мене як відкриту представницю цієї організації, а також наших учасників та учасниць.»

На думку організаторів, жінкам важливо знати законодавство, аби мати змогу захистити свої права.

ТРК “Буковина”

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here