У Чернівцях оновлять тролейбусний парк (ВІДЕО)

114
нові тролейбуси чернівці

Чергова спроба закінчити ще березневу сесію. Вже вдруге за нинішній тиждень депутати Чернівецької міської ради зібралися на засідання – мали обговорити бюджеті питання. Вже традиційно не обійшлося без годинних суперечок,  довгого розгляду «різного» та, навіть, викликали поліцію. І врешті обранцям вдалося ухвалити кілька рішень.

Міські обранці розпочали засідання із внесення змін до порядку денного. Серед них включення програм розвитку електротранспорту та будівництва об’єктів ЖКГ міста. Далі – ухвалили звернення до керівництва держави.

ОЛЕКСАНДР ПУРШАГА, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Вимагаємо оголосити проведення Всеукраїнського референдуму і таким чином запитати в українців, чи вони хочуть дозволити продаж нашої землі. Друге – не допустити створення механізму, що дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію. Продовжити на 10 років мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні».

Далі повернулися до розгляду «Різного» та роботу сесії перервав Володимир Дідух-Кобзар – активіст, котрий називає себе «бургомістром». Він сів у президію на місце секретаря.Мер оголосив перерву та викликав поліцію. Правоохоронці довго намагалися вмовити Дідуха пересісти або покинути сесійну залу. Та після переконань начальника юридичного відділу, Кобзар покинув президію. Втративши понад годину, депутати все ж повернулися до «Різного» і слово взяв Василь Продан. Обранець почав звинувачувати міського голову та його підлеглих у порушенні законодавства, що зайняло ще чимало часу.

ВАСИЛЬ ПРОДАН, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Всупереч вимоги закону про місцеве самоврядування, де зазначено, що депутат може ознайомитися з будь-якими документами в міській раді і зробити з нього копію, звернення міського голови до Верховної Ради – всупереч закону працівник міської ради, не надавав мені такий документ».

ІВАН ПАЦАРАНЮК, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ СЕКТОРУ ПО РОБОТІ ЗІ СЛУЖБОВИМИ ДОКУМЕНТАМИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Вам було надано в електронній базі, на моніторі відкрито, ви з цим документом ознайомилися, перечитали».

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Якщо Ви вважаєте, що Ваші права порушені, можете діяти в рамках чинного законодавства. Я переконаний, що розпорядником цієї інформації є Чернівецький міський голова. Я можу цю інформацію надати на письмове або усне звернення депутата міської ради».сесія міської ради чернівці

Врешті, таки взялися до роботи. Зокрема, розглянули електронну петицію про будівництво велодоріжок в місті, обговорили програму охорони здоров’я. Далі депутат Ковалюк запропонував колегам підтримати програму розвитку електротранспорту, співавтором якої він являється. Переконував, в ній є пропозиції, котрі зможуть «витягнути» ЧТУ із кризи.

БОГДАН КОВАЛЮК, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Була пропозиція на 2017 рік передбачити 4 пункти. Це придбання тролейбусів – 26 мільйонів гривень, заміну та ремонт контактної мережі – 2 мільйона гривень, придбання шиномонтажу для безкамерних коліс великого діаметру – 500 тисяч гривень і проектування маршрутів. В цілому 30 мільйонів гривень».

Програма передбачена до 2020 року: в ній і придбання тролейбусів – більшість вживаних. Та міський голова зауважив, що раніше депутати підтримали петицію про закупівлю 20 нових тролейбусів, чого в програму включено не було.

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Це нонсенс, це вже не те що закон порушувати, це логіку порушити. Тому пропоную на 2017 рік в програму включити закупівлю нових тролейбусів».

Такої ж думки і громадські активісти, котрі розробляли аналогічні програми.

ТЕТЯНА ЛЕБУХОРСЬКА, ГРОМАДСЬКА АКТИВІСТКА: «Мені, як людині, котра працює з документами розвитку і стратегічними документами, незрозуміло чому ми не включаємо в програму ті заходи, які вже передбачені і йде мова аж про 20 нових тролейбусів. Невже вони не впливають на результативність цієї програми. Інакше – це не програма розвитку, бо виявляється, що ми в програму розвитку, щось включаємо, а десь окремо ще передбачаємо придбання якихось тролейбусів. Для чого нам тоді  громада?»

Пролунало і ще кілька пропозицій. Деякі депутати вважали, що закуповувати нові тролейбуси варто, але не цьогоріч.

ВАСИЛЬ МАКСИМЮК, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «В 17 році ми повинні максимально відремонтувати дороги для того, щоб нові тролейбуси не були знищені за декілька років. Аргументуючи цим, прошу в програмі передбачити придбання 20 нових тролейбусів у 2018 році».

За всі пропозиції, котрі стосувалися нових тролейбусів, депутати не проголосували. Втім програму розвитку електротранспорту, в цілому, підтримали.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here