У Чернівцях обговорили план перспективного формування територій громад області

112

Під час засідання свою позицію висловлювали  жителі громад та представники органів місцевого самоврядування.  Експерти з питань децентралізації прийшли  аби з’ясувати, чи були  дотримані  принципи добровільності та спроможності при об’єднанні територіальних громад. На   засіданні  обговорювали можливість об’єднання  Боян  і Припруття до Новоселицької ОТГ, збільшення Клішковецької громади за рахунок сіл Топорівці, Грозинці та Бочківці. Також присутні висловили думку щодо   створення Кельменецької ОТГ. На обговорення прийшли представники ініціативної групи села Ломачинці, Сокирянського району. Жителі села  вимагають скасувати рішення про приєднання Ломачинців  до Новодністровської ОТГ.

ПЕТРО СМІРНОВ, ГОЛОВА ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ ГРОМАДИ СЕЛА ЛОМАЧИНЦІ : «Громада вирішила відхилити рішення Новодністровської міської ради про приєднання і прийняти запрошення  Василівської громади про приєднання з селами Василівців, Розкопинців і Волошково. На сьогоднішній день не прийнято рішення про приєднання до Новодністровська і наше рішення не підтримано про приєднання із Василівською громадою.  . Ми якраз межуємо і фінансовий розрахунок у нас також є. Позиція адміністрації  повністю ігнорувати наше рішенні і рішення людей. Була сесія по платоспроможності громади.   Сесія вирішила ,що рішення громади їм не підходить».

 

ОЛЕКСАНДР ФИЩУК, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА:  « Кабінет Міністрів затвердив таку як Новодністровську громаду і ви туди ввійшли. Так підходити не можна, бо є спроможні і неспроможні. А думати тільки про себе . Десять мільярдів з половиною – це всі видатки , дохідна частина 5 мільярдів , то нам дають за рахунок іншої області, тому ми не можемо думати тільки про себе. Ми подали Новодністровську громаду ось так і вона вже є затверджена Кабінетом Міністрів і ми не можемо це відміняти.  

Найбільшою проблемою в об’єднанні громад на Буковині, експерт Ігор Бабюк називає відсутність у Чернівецькій ОДА єдиної узгодженої політики щодо перспективного плану створення ОТГ.

ІГОР БАБЮК, ЕКСПЕРТ З ПИТАНЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: « На сесії міської ради зареєстрований один перспективний план, заступник голови обласної адміністрації  має своє бачення по перспективному плану , а те що зараз ілюструється, це взагалі третя позиція. Перспективний план формується не за логікою , а за інтересів політичних або бажань місцевих лідерів. Є надто великі громади , які оформляються у вигляді районної громади , така як Сторожинецька. І паралельно є громади ,утворені на рівні двох сіл. Не зрозуміла логіка створення таких громад при тому, що ні у ОДА ні у робочої групи немає рішення по створенню цих громад».

За інформацією  обласного центру розвитку місцевого самоврядування  , цього року на Буковині  створено  2 громади –  Герцаївську  та Заставнівську .  Загалом у Чернівецькій області є 33   об’єднані територіальні громади.

Автор : Дана Дзюба

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here