“У ритмі серця пульсує Майдан”, – така назва творчого заходу, який відбувся у Меморіальному музеї  імені Володимира Івасюка.

Молоді поети та музиканти виконували авторські твори, присвячені героям Небесної Сотні та подіям Майдану.

Ольга-Стефанія працює радіожурналістом, але на цей захід прийшла не як медійник, а як учасник. Щоби прочитати авторські вірші-присвяти героям України.

ОЛЬГА-СТЕФАНІЯ КАЛИНОВСЬКА, УЧАСНИЦЯ: «Я, як поет, стою на тій позиції, що вірші не пишуться на замовлення, і навіть не за день. Вірш, присвячений Кіборгам я писала цілий рік. Починаєш писати, думка десь іде, навмисно рим я там не шукаю..»

Розповідає, що свого часу була учасницею Євромайдану. І перший вірш цієї тематики написала в день початку Революції гідності.

ОЛЬГА-СТЕФАНІЯ КАЛИНОВСЬКА, УЧАСНИЦЯ: “Він так і називається «21.11.13. Від  без до». Бо ми тоді не знали, коли це все закінчиться, так і зараз немає кінця тому..”

А ось Анна – студентка 4-курсу музичної кафедри. На заході виконала авторську пісню «Чорний птах».

АННА СЕРГІЄНКА, УЧАСНИЦЯ: “Пісня присвячена Небесній Сотні і показує дух матері». Українська мати у молитві просить Бога, аби захистити сина. Спонукали події на Майдані, у цей період, коли дуже сильно всі переживали і такий момент настав серйозний, емоції бурліли і хотілося щось висказати”.

Цей захід відбувається вперше. Окрім пісень та віршів, присвячених Героям Небесної Сотні, глядачі слухали лекцію історика на тему Майдану.

НАТАЛІЯ НЕЧАЄВА-ЮРІЙЧУК, КАНДИДАТ ІСТОРИЧНИХ НАУК: “Ми дійшли до тієї точки кипіння, коли прийшло усвідомлення, що ми народ, маємо право самостійно вирішувати, що будемо робити, як будемо робити і як ми будемо жити. Позитивного впливу Майдану на суспільство ніхто не скасовував. Усвідомленість свого місця у кожного громадянина з’являється у кризові ситуації”.

До творчого заходу долучилися майже 20 молодих поетів та музикантів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here