«Це неякісна робота будівельників», – фахівці про обвалений міст у Сторожинці

168
ТРК БУКОВИНА

Голова Сторожинецької громади цю інформацію заперечує. Міст обіцяють здати в експлуатацію вже десять років, він має з’єднати два райони міста, де проживає приблизно п’ять тисяч людей.

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Сьогодні о четвертій годині ранку на недобудованій частині моста, що знаходиться за моєю спиною обвалився перший проліт, на якому стояв електричний гусеничний кран. Внаслідок чого машина перехилилась». 

ВАСИЛЬ ОЛЕКСЮК, ЖИТЕЛЬ М. СТОРОЖИНЕЦЬ: «Значить кран почав схилятися, ті балки почали зсуватися. На дерев’яних конструкціях були підняті, і вони не витримали ні балку, ні кран. І ось бачите кран зараз зсувається  у річку».

Гусеничний кран, вагою приблизно п’ятдесят тон стояв на бетонних плитах протягом тривалого часу. Як розповів, голова Сторожинецької громади, це не обвал, а така технологія, коли будівельники випробовували міст на стійкість.

МИКОЛА КАРЛІЙЧУК, ГОЛОВА СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ ОТГ: «Там нічого не зруйнувалось. Там просто за технологією бетонують консолі. І вони піднімають плити, бетонують і потім через десять днів опускають».

Відео проте, як зараз виглядає сторожинецький міст ми показали викладачеві будівельного коледжу Альоні Карвацькій.

АЛЬОНА КАРВАЦЬКА, ВИКЛАДАЧ БУДІВЕЛЬНОГО КОЛЕДЖУ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ: «Отут не дотримана була технологія ведення робіт. А саме були неякісно закріплені плити, які необхідно було монтувати. За рахунок цього кран втратив центр ваги. І його знесло в бік».

А поки ремонтники продовжують будувати міст. Не на камеру кажуть, все поправлять.

Нічого покладемо на місце, тай буде стояти.

Нагадаємо, цей міст повінь зруйнувала в 2010 році, здати його в експлуатація в облдержадміністрації планували ще торік, однак процес затягнувався.

Зимою він потрібен нам, це насамперед.

Дістатися іншого берега Сірету, можна ось цим дерев’яним мостом. Або просто переїхати річку на вантажівці.

АВТОР: МИРОСЛАВ СОЛОНАР

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here