Три випадки захворювання на ботулізм на Буковині

169
ботулізм

62 випадки захворювання на ботулізм з початку 2017 року, з них 9 смертей. Таку невтішну статистику подає Український центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ.

Спалах цього інфекційного захворювання в Україні розпочався ще в травні, коли у Києві від ботулізму померла одна людина. Згодом хвороба поширилась Херсонською, Вінницькою, Сумською, Полтавською, Одеською та Запорізькою областями. І хоч Буковина, на щастя, не потрапила до цього переліку, люди все ж остерігаються і прискіпливіше обирають продукцію, яку споживатимуть.

ЧЕРНІВЧАНИ:

– Немає сироватки в Україні. Рибу неможна їсти, м’ясо ковбасу. Витримувати температуру, не купувати де попало, дотримуватись санітарних норм. Контроль повинен бути, а контроля немає.

– Чула. Хай їдять те що можна. Я слідкую за тим що їм. І вважаю. Готую, правда, але сама не їм.

– Ну щось читала, але не детально. Ну ми таке майже не їмо, дуже зрідка, тому не думаю, що нас це стосуватиметься.

З початку нинішнього року в Чернівецькій області вже зареєстровано три випадки захворювання на ботулізм. Останній – 15 червня. У інфекційне відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні потрапила жителька Кіцманського району. Зі слів пацієнтки, вона  їла  домашній консервований паштет. Жінка, через погане самопочуття навідріз відмовилась спілкуватись з нами. Інфекціоніст, яка лікує пацієнтку розповідає про нинішній стан хворої.

НАТАЛІЯ КОСТІНА, ЛІКАР ІНФЕКЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ ОКУ «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»: «Наразі стан її середньої важкості, не погіршується. На жаль, сироватки у лікарні немає і родичі намагаються дістати її своїм шляхом».

Щодо ситуації із сироваткою проти цього захворювання, її в Україні немає вже три роки. Та як повідомляється на офіційному сайті, Міністерство охорони здоров’я України звернулось до міжнародних організацій з проханням надати гуманітарну допомогу. Як переконують інфекціоністи, без сироватки ризик летальних наслідків зростає.

СВІТЛАНА КОЗАКОВА  В.О. ЗАВІДУВАЧА ІНФЕКЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ ОКУ «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»: «Якщо хворий поступає із коротким інкубаційним періодом, з явищем інтоксикації, які прогресують, які дують неврологічну і офтальмологічну патологію. Це є один з основних методів лікування – введення сироватки  в перші години звернення. Тоді є ефект відразу, тому що нейтралізуються ботулотоксини, які потрапили в організм хворим відразу стає краще».

У Чернівецькому обласному лабораторному центрі МОЗ України повідомляють, усі три випадки захворювання на ботулізм на Буковині,  в цьому році спричинені вживанням консервованого м’яса. Тому дають певні рекомендації.

ЮРІЙ ПАДУРАРУ, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ ДУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ»: «При домашньому консервуванні м’яса, овочів, фруктів дуже важливо дотримуватись правил консервування – в першу чергу має бути етап стерилізації, коли харчовий продукт проходить температуру 120 градусів, і тоді вже гарантовано збудники ботулізму гинуть».

Та спалах ботулізму в Україні в більшості випадках спричинений вживанням в’яленої риби. Тому Держпродспоживслужба України застерігає не купувати рибу та м’ясо домашнього виготовлення в місцях стихійної торгівлі. Поки в нашій області відбувається моніторинг місць торгівлі цією продукцією.

НАТАЛІЯ КЛІМЧУК, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ : «Нас було інформовано як Держпродспоживслужбою України так і територіальними управліннями інших областей, де були прикрі випадки про виробників, в яких є можливість реалізації продукції на теренах нашої області. Тоді було розпочато і до цього часу триває моніторингове відвідування як ринків, так і закладів торгівлі. Щоб уберегти наше населення від неякісної продукції».ботулізм, тарнька

Ми ж пошукали в’ялену рибу в магазинах та на Центральному ринку, проте не знайшли її.

ПРОДАВЦІ:

– Ні.  Давно вже, стало душно, і ми рибу не продаємо. Раніше продавали.

– Не хочемо продавати. Ніколи не продавали в’ялену рибу, в нас тільки морожена.

На Львівщині вже вилучили 89 кілограмів небезпечних рибних продуктів, з якими пов’язані випадки захворювання на ботулізм в Києві та Запоріжжі.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here