Протягом кількох останніх днів до лікарні швидкої допомоги звертаються все більше буковинців. Чергового пацієнта до лікарні привезли його друзі. Кажуть, чоловік послизнувся на тротуарі вулиці Комарова.

ІВАН ЯНКОВЕНКО, ЗНАЙОМИЙ ПОСТРАЖДАЛОГО: «Мне позвонил мой друг и сказал, что поскользнулся и упал. Я приехал и вижу, у него нога перебинтована, опухшая. Я думаю, из-за того, что скользко. Он поскользнулся и вывихнул ногу».

Від суботи до травмпункту щодня звертаються близько 50-ти буковинців. У третини з них – переломи. Лікар-травматолог каже, взимку люди травмуються частіше через погодні умови.

ВІТАЛІЙ МАЛІМОН, ЛІКАР ВІДДІЛЕННЯ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ ЛІКАРНІ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ: «Якщо для цього періоду,  то приблизно такі цифри маємо кожного року. Люди виходять з непривички, а сніг незмечений, ожеледиця є. Дуже багато людей почало приїжджати з районів, навіть віддалених. Найчастіше звертаються з переломом променевої кістки в типовому місці. Це найбільш типовий перелом».

У дитячому відділенні лікарні зустріли 11-річного Михайла з Герцаївського району. Кілька днів тому хлопець зламав ключицю, послизнувшись на вулиці.

МИХАЙЛО ДАСКАЛУ, ПОТЕРПІЛИЙ: «Я йшов у магазин і там був лід. Я послизнувся на льоду і повернув голову. Бородою впав на ключицю і зламав її».

Утім, випадків дитячого травматизму взимку менше, аніж серед дорослих, каже лікар.

АНДРІЙ МАРТИНОВ, ЗАВІДУВАЧ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ЛІКАРНІ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ: «У звязку з погодніми умовами, дитячий травматизм не збільшується. Діти за останні роки ведуть менш активний спосіб життя. Більше сидять вдома, за телевізором, комп’ютером. Тому під час низьких температур більшість дітей перебуває вдома» 

А щоб не травмуватися, лікарі радять при ходьбі не тримати руки в кишенях. Ходити обережно, невеликими кроками, обов’язково у  зручному взутті, яке добре фіксує ногу. Якщо ж втрачаєте рівновагу, то треба  присісти і опертися руками на землю.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here