Сюди соромно водити туристів: чернівчани про площу Пресвятої Марії

224
ФОТО: ТРК "БУКОВИНА"

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Ось так виглядає площа Пресвятої Марії зверху. Якщо спуститися нижче, має вона зовсім інший вигляд”.

Фонтан на площі не працює з минулого року, знаходиться він на реконструкції. Всередині сміття. Аркада довкола нього описана, на сходах, які ведуть до фонтану відпала плитка. Сама ж турецькій криниці – нецензурні слова. У резервуарах вода засмічена та зелена.

МАРІЯ ПАЛАМАРЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: Хотілося, щоб вона мала пристойний та гарний вигляд. Щоб поремонтували резервуари, або їх взагалі їх звідти забрали. Вона тут не повинна бути. Так само криниця вона завжди описана. Це наша культура”. 

МИКОЛА ЦИБУЛЯК, ЧЕРНІВЧАНИН: “Приїжджали до мене гості з Кривого Рогу хотілося показати та похвалитися. А вони кажуть, чому тут так запущено. Плюс плитка відвалюється, куди не подивишся всюди безпорядок”.

На площі Пресвятої Марії поламані декілька лавиць, інші пописані. Бруківка та плитка заросла  бур’янами. Квітковий годинник не працює з четвертого червня. Невідомі зламали стрілку.

МАРИНА БОРЕЦЬКА, ЧЕРНІВЧАНКА: Турецька площа дуже гарне та історичне місце. Але реставрувати не завадило б”.

По обіді приїхали працівники водоканалу та почали прибирати територію довкола криниці. Воду з резервуарів викачали, сміття вивезли. Частину написів відмили.

АНАТОЛІЙ СУХАРЬ, НАЧАЛЬНИК РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНОЇ ДІЛЬНИЦІ КП «ЧЕРНІВЦІВОДОКАНАЛ»: Два місяці назад було повне генеральне прибирання і доведено до відповідного стану. Зважаючи на мінтелітет молоді, яка вважає, що це не є гордістю міста і ось до чого доводимо. Людей цікавить чи до Петровського ярмарку тут буде облагороджено, те, що вашій частині. По нашій частині тут все буде зроблено. Якщо ще щось буде ми приїдемо сюди і все доведемо”.

У соціальних мережах чернівчани обговорюють вигляд та стан площі Пресвятої Марії.

 ВОЛОДИМИР СЕРЕДЮК, ЗАСТУПНИК ЧЕРНІВЕЦЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Двічі на рік дана площа приводиться у відповідний стан і проводяться ремонтні роботи.  На жаль людський фактор і не адекватна поведінка деяких мешканців нашого міста призводить до того, що квітковий годинник ламається дуже часто і з’являються написи на елементах. Ми не маємо можливості слідкувати за цим моментами і постійно підфарбовувати, але до свят ми намагаємось його привести у належний стан”.

 ЄВГЕНІЯ ПУШКОВА, ЕКСКУРСОВОД: Туристам наша турецька площа дуже подобається. Але до того моменту, як вони спустяться вниз. Я з ними по маршруту виходжу згори. І у всіх чудове враження, кажуть, що дуже гарно. Я намагаюся останнім часом намагаюся взагалі не спускати вниз, тут враження псується. Площа надзвичайно цінна, вона дуже стара, дуже гарна і вона могла б стати родзинкою Чернівців, але зараз має сумний вигляд”.

Роботи з упорядкування площі Пресвятої Марії мають завершити  до «Петровського ярмарку». Який відбудеться 7 та 8 липня.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here