Сучасні швейні технології – для буковинських студентів (ФОТО, ВІДЕО)

268
Сучасні швейні технології - для буковинських студентів

У рамках державної програми фінансування з підготовки швачок, кравців та закрійників у Чернівецькому вищому професійному училищі №3 відкрили навчально-практичний центр сучасних швейних технологій. Завдяки цій державній програмі було закуплено швейне та прасувальне обладнання, вартість якого 330 тисяч гривень. Технічне устаткування дозволить викладачам та студентам вдосконалювати професійні навички, каже директор Чернівецького вищого професійного училища Олеся Нікішина.

ОЛЕСЯ НІКІШИНА, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА №3: «Для нас – це надзвичайно важливо і потрібно. Тому що це можливість розвитку для учнів, можливість розвитку для наших викладачів, а також це умови подібні до тих умов, які створюються на сучасних підприємствах міста і області. Для того, щоб наші випускники знали сучасне обладнання, щоб змогли на ньому працювати після закінчення навчального закладу».

Окрім обладнання придбали програмне забезпечення для автоматизованого проектування одягу і створення нових моделей. Без цього втілювати свої творчі задумки учням було складно.

НАТАЛІЯ ДРЕБІТ, ВИКЛАДАЧ СПЕЦДИСЦИПЛІН: «Дана система включає креслення виробів, базових конструкцій. На їх основі виконуємо моделювання і безпосередньо виготовляємо лекала, а сам плотер роздруковує ці лекала у натуральну величину».

В училищі нині працює 14 виробничих майстерень, де учні не лише шиють, а й розробляють нові моделі. З придбанням сучасного швейного обладнання в училище будуть приїжджати майстри виробничого навчання з всієї України, де проходитимуть курси підвищення кваліфікації.

ОКСАНА ПАЛІЙЧУК, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Це підвищення кваліфікації працівників швейної галузі з усіх підприємств, які функціонують на території Чернівецької області. І наданням таких послуг, центр має поповнювати свій спецрахунок, тобто заробляти кошти знову ж таки для розвитку, для закупівлі ще іншого обладнання необхідних для розвитку швейної галузі».

Нове швейне і прасувальне обладнання уже випробували і самі учні.

– Дуже легко працюється на нових машинах, вони дуже гарні.

– Дуже потрібна, бо майже всі низи обробляється нею, щоб еластичні були.

– Дуже зручно працювати, так, як зараз тепла пора, і в приміщенні теж тепло стає, а від пари ще тепліше, тому ось такий стіл дуже добрий, тому що поглинає пар у себе і в приміщенні залишається стабільна температура.

– Нове обладнання надзвичайно цікаве. Тут багато потрібних функцій для нашої роботи і дуже добре, що цей центр у нас відкрили, дуже добре працюється.

На жаль, нині не кожен професійно-технічний навчальний заклад має сучасну матеріально-технічну базу, адже на все потрібні кошти, а тому участь у державній програмі чи не єдина можливість змінити ситуацію, аби на ринку праці випускники робітничих професій були конкурентоспроможними.

Буковинські студенти опановують сучасні швейні технології за допомогою нового технічного устаткування

Опубліковано ТРК "Буковина" 19 травня 2017 р.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here