Стрілянина на кордоні. Чому відбулася сутичка між прикордонниками та селянами?

86
ФОТО "5 КАНАЛ"

 За фактом опору прикордонникам Чернівецького прикордонного загону під час виконання ними службових обов’язків та ймовірне перевищення влади правоохоронцями відкрито кримінальне провадження. Про це нам сьогодні розповів військовий прокурор Чернівецького гарнізону Західного регіону України Петро Бойко.

Нагадаємо, 19 червня у селищі міського типу Красноїльськ на хуторі «Слатина» за декілька кілометрів від румунсько-українського кордону сталася сутичка між місцевими жителями та прикордонниками. У Держприкордонслужбі пояснили, натрапили на контрабандистів, які хотіли переправити цигарки до сусідньої держави. Правоохоронці почали переслідування, ймовірні порушники почали тікати. Їм на допомогу прийшли місцеві та перешкоджали роботі прикордонників. Словесна сутичка переросла у стрілянину. Поранення у ногу отримав у один селянин.

СЕРГІЙ БРОВКО, НАЧАЛЬНИК ПРЕС-СЛУЖБИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ: Групою реагування було продовжено даних осіб, їх було відрізано від основної групи яких переслідували місцевими мешканцями. Яких була одна кількість, а в подальшому вона збільшувалася. На вимоги прикордонного наряду адекватної відповіді не було. Були здійснені попереджувальні постріли, а вже наслідок був- наступний. Не виконувалися законні вимоги прикордонного наряду і була видно пряма агресія і можливий напад на прикордонний наряд та заволодіння зброєю”.

 ІОН ШАЛАР НАЧАЛЬНИК СТОРОЖИНЕЦЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ: Слідчі віпрацювали на місці, зібрали пояснення та оглянули місце події. На даний момент внесено відомості до єдиного реєстру досудових рослідувань за статтею 342 та 365 кримінального кодексу України. Слідство здійснює слідче відділення  сторожинецького відділу поліції”.

Чоловік, який отримав поранення у ногу зараз лікується у травматологічному відділенні Сторожинецької районної лікарні.

ВАСИЛЬ ПАЛІЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ ЦРЛ: “Ми надали усю необхідну допомогу. По характеру рани не можна сказати який агент травматичний був і не можемо ітеологію рани сказати. Це буде визначати судмедекспертиза”. 

Поранений Степан Гану розповів свою версію події: йому зателефонував родич та попросив, приїхати на допомогу, бо біля його будинку знаходилося п’ятеро озброєних людей у формі. Чоловік взяв із собою кількох друзів.

СТЕПАН ГАНУ, ПОТЕРПІЛИЙ: “Бачу, що дійсно один з автоматом, інші з пістолетами та радіостанціями в руках. Я почав їх запитувати, що вони тут робите та навіщо сюди прийшли. Вони мені кажуть, що це не моя справа, ми прикордонники тут прикордонна смуга і ми робимо свою роботу”.

Зі слів Степана, побувши ще кілька хвилин біля будинку, військові пішли в напрямку лісу. Він з товаришами почав наздоганяти прикордонників та вимагати, аби вони знову показали свої документи. Ті відмовилися.

СТЕПАН ГАНУ, ПОРАНЕНИЙ: Кажу, яка ваша мета перебування на посвідчення, що ви дійсно прикордонники. Він сказав, що пішов звідси. Він взяв автомат, у іншого з плеч і зарядив і одразу почав вогонь. Чи був попереджувальний постріл?Попереджувальний був одразу біля мене, а потім у ногу”.

ПЕТРО БОЙКО ВІЙСЬКОВИЙ ПРОКУРОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ГАРНІЗОНУ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ: “В межах даного кримінального впровадження буде перевірений повністю весь об’єм інформації, яка стане нам відома. Нам необхідно зясувати повнітю усю картину мала місце, вислухати повністю всіх учасників зазначених подій. Після чого на підставі зібраних доказів на підставі закону прийняти обґрунтоване рішення”.

Степан Гану вже звернувся до прокуратури, аби та дала оцінку діям прикордонників, у Держприкордонслужбі проводять свою службову перевірку.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here