Сьогодні в Україні відзначають День Конституції

37
ФОТО: "УНІАН"

Саме в цей день у 1996 році Верховна Рада прийняла основний закон України. Після ухвалення документу у залі парламенту вперше прозвучав гімн вже затверджений конституцією. Також до зали внесли синьо-жовтий український прапор.

Рівно 22 роки тому Верховна Рада прийняла нову Конституцію Української держави. Депутати працювали у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Ранком таки прийняли конституцію, за неї проголосували 315 депутатів.

СЕРГІЙ ДОБРЖАНСЬКИЙ, КАНДИДАТ ІСТОРИЧНИХ НАУК: “5 років тривав конституційний процес. За цей час встиг змінитися президент.Нові вибори, новий президент, нова Верховна Рада. Вони почали працювати над створенням нової конституції. Тут треба віддати належне Кучмі, який своїм вольовим рішенням почав процес створення конституції. З ночі з 27 на 28 червня він сказав, що якщо не буде прийнята конституція, то він просто розпустить Верховну Раду. І під цим тиском конституція була прийнята”.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет та територіальну цілісність. Періодично до парламенту вносили  законопроекти щодо змін Основного Закону.

ОЛЕНА БІЛОСКУРСЬКА, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА: “Змінювати конституцію на сьогоднішній день є недоцільно. Ми вже маємо таку практику. Якщо говорити про сьогодення і подивитися на минуле, то у нас декілька разів було втручання у текст конституції. У 2008 році був прийнятий закон №2222 це були перші зміни у тексті конституції  і дана процедура була здійснена в супереч будь яким конституційним вимогам. На сьогодні перш за все треба піклуватися, щоб той текст конституції, який існує був належним чином забезпечений з точки зору механізму реалізації”.

В Основному законі – 15 розділів і 161 стаття. Єдиним джерелом влади в Україні є народ.

ОЛЕНА БІЛОСКУРСЬКА, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА: “Доцільно віддати повагу пересічним громадян, вони на відміну від політичних представників більше реалізовують конституцію ніж інші. Окремі положення не те, що не виконуються, вони ще не забезпечені поточним законодавством”.

ОЛЕКСІЙ КАНДЮК , ПОЛІТОЛОГ: “У нас зі змінами до конституції відбуваються, як правило перетягування каната. То ми змінюємо в одну сторону, то ми змінюємо в інший бік. В цьому немає розвитку, в цьому є лише боротьба окремих гілок влади за тих, хто з них буде головніший. Якщо не зміниться політична конюктура, то зміни до конституції нічого не змінять. Потрібна певна політична угода між політичними силами”.

У книгарні ми спитали, чи часто буковинці купують Конституцію.

ІРИНА СИМАНЧУК, ПРОДАВЕЦЬ КНИЖОК: “Ми одні із не багатьох книгарень, які продають юридичну літературу. Попит є досить великий на цю літературу юридичну. Напередодні її купують як сувенір, її хочуть гарної та великої, подарункової. Для вивчення, для юристів важлива не форма, як зміст”. 

До книгарі прийшла купити Конституцію чернівчанка Надія.

НАДІЯ ПЯТІХАЧНА, ЧЕРНІВЧАНКА: Недавно відбулися зміни у квітні 2018 року, тому я хотіла придбати сьогодні, бо є нагода День Конституції. Всі люди мають знати свої права та обов’язки. Це як правила життя”.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом. У цьому році вихідні триватимуть до понеділка.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here