Смітники на могилах: Центральний цвинтар у Чернівцях захаращений сміттям

127

Про це чернівчани пишуть у соціальній мережі Фейсбук. 

Чернівчанин Сергій Добржанський на своїй сторінці у Фейсбук пише: «Провідна неділя, море людей, а цвинтар захаращений. Видно, що адміністрація не готувалася узагалі… тільки за в`їзд машин справно гроші збирають».

Під публікацією містяни обговорюють санітарний стан Центрального кладовища на Провідну неділю та поширюють свої фото. Федір Белан прийшов на кладовище прибрати могилу дружини. Зі слів чоловіка, щороку бачить тут на свята багато сміття.

ФЕДІР, ЧЕРНІВЧАНИН:Це Божі місця, тут має бути порядок, за цим хтось має дивитися. Хтось має ці вулички прибирати? Жодного працівника тут не бачу”.

Чернівчанка Отілія з ранку прибирала могили родичів, а сміття, яке накопичилось виносила на сміттєві баки. Зі слів жінки, на цвинтарі їх не вистачає, тому й накопичується відходи”.

ОТІЛІЯ, ЧЕРНІВЧАНКА:Йдеш і бачиш таку картину. Нехай візьмуть кошти за утримання могил, як наприклад на Заході. Аби було чистіше та приємніше було приходити. Йдеш з думкою згадати своїх родичів, помолитися на могилі, а проходиш тут і настрій зовсім не той. Це неподобство.

Валентина працює на кладовище. Жінка розповідає, увесь тиждень  чистила цвинтар від сміття. Проте марно, у неділю вранці побачила знову між могилами непотріб.

ВАЛЕНТИНА, ПРАЦІВНИК КЛАДОВИЩА:Той тиждень у нас майже два тижні були прибирання. Це просто нереально. Ми ту сторону зібрали, поки ми до верху піднялися транспортом, знову були нові купи”.

За словами завідувача кладовищами Микола Козачука, площа центрального цвинтаря близько 60 гектарів. На цій території лише 6 смітників та працює 23 людини. Цього ресурсу не достатньо, аби кладовище можна було упорядкувати. Чоловік каже – люди лінуються носити сміття до альфатера, а складають його поміж могилами.

МИКОЛА КОЗАЧУК, ЗАВІДУВАЧ КЛАДОВИЩАМИ МКП «СПЕЦКОМБІНАТ» М. ЧЕРНІВЦІ:Ось альфатер, йдемо я вам покажу понесіть туди, питань немає. Але не кидайте його на чужі могили. Бабуся з 60-го сектору несе сміття. Заїжають люди автомобілями в далекі сектори, заспускаємо туди машини. То чи тяжко взяти з собою сміття і відвезти на смітник”.

В адміністрації Центрального кладовища нашу знімальну групу запевнили: сміття вивезуть до наступного понеділка. Ми ж перевіримо, чи виконають свою обіцянку чиновники.

Автор: Дмитро Заня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here