Що обговорювали Міністри закордонних справ України та Румунії в Чернівцях?

183

Основною темою діалогу міністрів, за їхніми словами, був закон «Про освіту».

ПАВЛО КЛІМКІН, МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ: «Всі громадяни України повинні мати добре знання української мови. Без цього у кожного немає можливості реалізувати своє майбутнє. Відчувати і розуміти свою країну. І це означає, що низка предметів, наприклад, історія України, основи держави і права мають викладатися українською. Зауважу, ніхто не хоче зробити румунську громаду менш румунською і українізованою».

ТЕОДОР-ВІОРЕЛ МЕЛЕШКАНУ, МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ РУМУНІЇ: «Румунія і надалі зберігає свою точку зору стосовно того, що стаття 7 нового Закону України «Про освіту»  має негативний факт щодо громади, яка має право і хоче навчатися своєю рідною, румунською мовою».

Обидва міністри закордонних справ кажуть, що обговорювали висновки Венеціанської комісії, відтак домовились про співпрацю.

ПАВЛО КЛІМКІН, МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ: «Ми маємо працювати спільно і ми про це домовились, над новими методиками викладання української, щоб не відлякувати малюків шести років граматикою, а ангажувати їх».

ТЕОДОР-ВІОРЕЛ МЕЛЕШКАНУ, МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ РУМУНІЇ: «Ми дійшли разом із паном Клімкіним висновку, аби якнайшвидше закрити усі питання, підписати спільний документ, протокол щодо тем, пов’язаних із впровадженням Закону «Про освіту», підкріплений певною програмою, яка має бути реалізована з обох сторін – Міністерствами освіт України та Румунії. В яких були б визначені гарантії обох країн щодо мовних прав нацменшин».

Румунський Міністр  додав, що їхній уряд планує фінансово підтримувати учнів, які навчаються у школах з румунською мовою викладання. Обговорили міністри і питання пунктів пропуску через українсько-румунський кордон.

ПАВЛО КЛІМКІН, МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ: «Я вважаю, що це жах, на 235 кілометрів кордону з Румунією є лише 1 міжнародний пункт пропуску. І це власне наша проблема. З нашого боку, що ми не змогли добудувати пункти пропуску. Ми говорили з Теодором, що мають бути і пішохідні пункти пропуску».

Економічні питання Міністри домовились обговорити на наступній зустрічі.

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here