Сесія облради: ЗНО для вчителів, наркотестери для патрульних, програма підтримки розвитку сільського господарства та звернення до Верховної ради України

173
ОДА

На другому пленарному засіданні 17-ї сесії  Чернівецької обласної  ради депутати повернулись до питання щодо процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Роз’яснив правомірність такого рішення Департаменту освіти і науки голова Чернівецької обласної держадміністрації Олександр Фищук.

ОЛЕКСАНДР ФИЩУК, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Уже є відповідь Міністерства освіти і науки України працівникам профспілки освіти, датоване 19 жовтня цього року, що це не є порушення. Це є нормальна практика».

Депутати погодились, аби ЗНО здавали і вчителі та ухвалили відповідне рішення.

ОКСАНА ПАЛІЙЧУК, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «У 2016 – 2017 прийшли результати ЗНО і коли ми побачили негативну тенденцію, то зрозуміли, що це система. Ми дивилися, хто забезпечує негативні результати з вчителів. А це може бути і вчитель вищої категорії, який отримує зарплату. Пропозиція колегії освітян була однозначною – потрібно проводити ЗНО».

Під час внесення змін до обласного бюджету на нинішній рік дискусія виникла щодо звернення патрульної поліції виділити 100 тис. гривень на наркотестери.

ОЛЕКСАНДР ЗАМЕРЗЛЯК, НАЧАЛЬНИК СЕКТОРУ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПП В М.ЧЕРНІВЦІ: «Ми є лідерами з керування автомобілем у стані алко- та наркотичного сп’яніння. Виникла така ситуація, що в обласній наркоклініці немає цих тестів і часто поліцейські купують їх за свої гроші».

Депутати погодились допомогти поліцейським у придбанні наркатестерів. Проте виникло запитання – а звідки взяти 100 тис. гривень?

АЛЬОНА ГЛИВКО, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ: «Я пропоную зняти 100 тис. гривень з програми впровадження державної політики органами державної влади».

МИХАЙЛО БЕРЕЗОВСЬКИЙ, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ: «Зняти 100 тис. гривень з святкувань, з вінків, лампадок. І ніяких проблем немає».

Депутати підтримали цю пропозицію і виділили 100 тис. гривень на придбання наркотестерів. А далі затвердили комплексну програму підтримки розвитку сільського господарства області на найближчі 5 років. Кошти будуть направлені фермерським та індивідуальним господарствам. Понад 2 млн гривень депутати виділили фермерському господарству з Новоселицького району, де минулоріч  було виявлено африканську чуму, а відтак майже 700 свиней були спалені. Деякі депутати звинуватили самого фермера у нанесених збитках, бо своєчасно не застрахував поголів’я.

ВІТАЛІЙ УСИК, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ: «Сільське господарство – найбільш ризикована галузь. Страхові компанії не хочуть мати справи з аграріями, бо це для них великий ризик. Раніше держава мала програму підтримки страхових компаній. Проте зараз цього немає. Їм вигідніше працювати з промисловцями, або з бізнесом».

Крім ухвалення господарських рішень депутати звернулися до Верховної Ради України скасувати недоторканість народних депутатів, які в свою чергу мають проінформувати буковинський колег про їхнє рішення.

сесія

Сесія облради: ЗНО для вчителів, наркотестери для патрульних, програма підтримки розвитку сільського господарства та звернення до Верховної ради УкраїниБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 14 листопад 2017 р.

Петро Голопапа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here