Письменниця Галина Тарасюк – номінант на Шевченківську премію 2018 року

233

31 жовтня закінчився термін подання творів на розгляд Шевченківського комітету. Імена учасників конкурсного відбору оприлюднені на офіційному сайті премії.

За Національну премію ім. Тараса Шевченка 2018 року в області літератури, публіцистики та журналістики боротимуться 20 літераторів. Буковинці пишаються: серед номінантів – відома українська письменниця, яка довгий час жила і працювала на Буковині,  Галина Тимофіївна Тарасюк.

Український фонд культури імені Бориса Олійника висунув на здобуття Шевченківської премії роман-версію «Зоре моя вечірняя, або Пророк і Марія» Галини Тарасюк.  Твір письменниці присвячений життю та творчості українського Генія і Пророка Тараса Григоровича Шевченка. Роман  побачив світ у 2015 році у видавництві «Дніпро».  Як зазначають у фонді, « Роман-версія Галини Тарасюк «Зоре моя вечірняя», або Пророк і Марія» ‑ твір оригінальний, талановитий, написаний майстерно і зі «знанням теми». Крім того, він дуже вчасний і потрібний ‑ як своєрідна апологія життя і творчості Тараса Шевченка».

Галина Тимофіївна  – лауреат багатьох літературно-мистецьких премій: ім. Сидора Воробкевича, Володимира Сосюри, Олеся Гончара, Ольги Кобилянської, Григорія Сковороди, Григорія Косинки, Івана Нечуя-Левицького, родини Нитченків, Премії Ліги українських меценатів, премій журналів: “Жінка”, “Німчич”, “Березіль”… Її твори (поезія і проза) перекладені італійською, німецькою, румунською, польською, литовською, латвійською, туркменською, білоруською, російською мовами. Її слово – мудре,талановите, щире, оригінальне, багатогранне.

« Роман-версія Галини Тарасюк «Зоре моя вечірняя», або Пророк і Марія», безперечно, заслуговує на найвищу відзнаку.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here