Про нас

філія ПАТ “НСТУ” “Чернівецька Регіональна Дирекція”

філія публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія  України” “Чернівецька регіональна дирекція”

Branch of the JSC UA:PBC “Chernivtsi Regional Directorate”

Branch of the Public Joint Stock Company “Public Broadcasting Company of Ukraine” “Chernivtsi Regional Directorate”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Телерадіокомпанія “Буковина” – це цілодобове цифрове телевізійне мовлення, 4 години щоденного аналогового мовлення на 34 телевізійному каналі; це понад три години щоденного проводового мовлення, в FM-діапазоні на частотах 91,8 МГц у Чернівцях, 106,6 МГц у Новодністровську та 107 МГц у Путилі, а також три години на ультракоротких хвилях (частота 67,97 МГц).
Телерадіокомпанія “Буковина” готує передачі для румунського та молдавського населення.
Телерадіокомпанія “Буковина” – це десятки років відданого служіння людям.

РАДІОМОВЛЕННЯ

Історія Чернівецького радіо починається від серпня 1940 року – часу утворення Чернівецької області.
Саме тоді вийшла в ефір перша передача Чернівецького радіо. Місцеві передачі українською мовою транслювали по ретрансляційній сітці у часові відрізки 17.30-17.45 (громадсько-політичне мовлення) і 18.15-18.30 – міські випуски «Останніх вістей».
Однією з перших в ефірі заговорила письменниця Ольга Кобилянська. Її звернення-привітання до учасників урочистих зборів, що відбувались у драмтеатрі з нагоди 55-річчя її літературної діяльності, прозвучало з допомогою обласного радіо 27 листопада 1940 року.
Буковину називають Європою в мініатюрі: тут поєднані різні стилі, мови, традиції – у барвистий вінок сплелися таланти, працелюбність, приязнь народів, що століттями дружно живуть у невеличкому за територією краї. Ось на такому благодатному ґрунті твориться радіолітопис Чернівецької області. У творчому доробку радіо «Буковина» – публіцистичні передачі на болючі соціальні теми, науково-просвітницькі , на теми історичного, духовного та національного відродження, виховання справжнього патріотизму, культурно-мистецькі про багатющі таланти нашої щедрої землі, інформаційно – аналітичні на виклики часу та задля створення привабливого іміджу України в світі, враховуючи, зокрема, той факт, що ми – на кордоні з Євросоюзом.
Наша аудиторія не сприйме неправдивого слова, халтури, неповаги до себе. Тож – тримаємось!

21banerradio2Серед головних трофеїв – Гран-прі Всеукраїнського фестивалю журналістики „Людина і зброя” за передачу Лариси Драюк „Хата”, перше місце „Калинових островів” за радіовиставу Дмитра Бузинського та Павла Токаря „Крути: потяг до волі”, перше місце ювілейного (до 65-річчя Великої Перемоги) фестивалю „Перемогли разом” – за радіофільм Віктора Мельника «Всіх нас хрестило вогнем перехресним», Гран-Прі Всеукраїнського фестивалю теле- і радіопрограм для молоді «Кришталеві джерела» – молодіжній студії «Символи» за послідовне творче висвітлення питань, актуальних і цікавих для молоді, перше місце цьогоріч (2012 р.) за кращу інформаційну радіопрограму «Мистецькі новини» на Всеукраїнському фестивалі «Калинові острови» здобула Анна Поповчук …
Радіо «Буковина», яке за більш ніж 70 років свого існування 24-ма тисячами ранків усміхнулось буковинцям, – без перебільшення – має і високі рейтинги, і щиру прихильність. Знаковою подією стало народження у 1995 році радіостанції „Буковина”, яка відкрила в нашому краї еру ефірного мовлення – професійного, демократичного, патріотичного, духовного. Нині, коли у державі практично зруйнована мережа проводового радіо, ми маємо можливість надавати слухачам оперативну інформацію на середніх, ультракоротких хвилях, а також он-лайн через Інтернет . З радіобудинку ведеться мовлення шістьма каналами, в т.ч. на всесвітню мережу „Радіо України”. У творчому доробку радійців – єдині в Україні „Мистецькі новини”, цикли «Обереги», „Мова.Людина.Час”, „З Україною в серці» ( історія в подіях та іменах), «Соціальний вимір»”, „Літературна світлиця” та „Перлини поезії”, „Фестивальна країна” та „Символи” молодіжні, „Шанс на життя” і „Точка дотику”(„Чи можемо ми змінити світ на краще?”) та ще десятки цікавих проектів. Наше обличчя – це молодь, завзяття, пошук, помножені на досвід та реалізм. 70-літнє чернівецьке радіо радіє з того, що середній вік працівників нині – менше 30!
Ставимо трикрапку: джерело талантів невичерпне, як життя. Свою місію Радіо «Буковина» вбачає у тому, щоб віднайти і зберегти їх. Як і десятки літ тому, лунають в ефірі позивні (мелодія незабутньої «Марічки») і впевнений доброзичливий голос диктора: «Говорять Чернівці. В ефірі – радіо «Буковина». Будьте з нами»!

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

istorЧернівецьке обласне державне телебачення у 2011 році відзначило свій 50-річний ювілей. А розпочалась його історія у 1961 – му програмою, що вийшла в ефір 12 жовтня. Редактором її став радіожурналіст, а згодом – голова комітету – Петро Романюк. Вели передачу перші диктори – Людмила Єгорова та Драгош Буджак.
У квітні 1963 року було розпочато будівництво ( реконструкція старої будівлі з прибудовою) нового студійного комплексу по вулиці Братів Руснаків , 1966 року студія була введена в експлуатацію.
У 1979 році почався поступовий перехід на телевізійне мовлення у кольоровому зображенні. В цьому ж році впроваджено пересувну відео записуючу станцію, що дало можливість здійснювати запис з будь-якого об»єкта нашої та сусідніх областей.

studiyaibПонад 50 років працює в ефірі Чернівецьке обласне державне телебачення – телеканал «Буковина». Сьогодні його по праву називають у краї обличчям епохи . Воно стало вікном у світ людських взаємовідносин, світ високої моралі і духовності, світ доброти і любові. У цих стінах вперше зазвучала мелодія «Червоної рути» Володимира Івасюка, тут вперше виконала свої пісні невідома ще тоді юна Соня Ротару. Дмитро Гнатюк, Левко Дутківський, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський, Лілія Сандулеса дарували з цієї студії людям незабутні хвилини спілкування з високим мистецтвом.
Нині телерадіокомпанія “Буковина” цілодобово працює в кабельних мережах та 4 години на 34 каналі. З 1 січня 2012 року запроваджено цифрове мовлення, що дає змогу в найвіддаленіших куточках краю безкоштовно приймати через сигнал найвищої якості програми 34-х українських каналів.
Телерадіокомпанія “Буковина” мовить 24 години на добу. У мережі Інтернет в режимі он-лайн «Буковину» бачить увесь світ. Чернівецька ОТРК за оцінкою Держкомтелерадіо України має один з найвищих рейтингів серед регіональних державних телерадіокомпаній України. Про це свідчать і численні нагороди, які привозять журналісти – телевізійники з престижних конкурсів і фестивалів.
– Телепрограма «Нескорені» телерадіокомпанії “Буковина” здобула перемогу на міжнародному телерадіофестивалі, присвяченому 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. ( Автор Любов Годнюк)
– На Всеукраїнському телерадіофестивалі «Калинові острови» Гран-прі та приз глядацьких симпатій здобула передача «Аннина гора».( Автор Галина Комерзан) – На Всеукраїнському фестивалі журналістики «Зелена планета» телепрограма «Зорі любові» ЧОДТРК отримала перше місце. Автор – Любов Годнюк.
– На Всеукраїнському фестивалі теле- та радіопрограм «Мелодії Південного Бугу» кращою авторською програмою визнана передача «Мелодії цимбалів І. Кавацюка» ( Автор Антоніна Фантух).
– На Третьому Міжрегіональному конкурсі творчої майстерності працівників телебачення та радіомовлення «Професіонал ефіру» програма «Козацькі мотиви Андрій Холоменюка» здобула перемогу одразу в трьох номінаціях : публіцистична передача, режисерська робота, телевізійний ведучий ( Автор, режисер і ведуча Антоніна Фантух).
.- На 9-му Міжнародному телерадіофестивалі «Перемогли разом» телепрограма «Гра у війну» отримала перше місце . ( Автор Дмитро Бузинський).
– Призом глядацьких симпатій та спеціальним призом і дипломом фестивалю Місцевих студій і незалежних виробників «SIMFEST» у м. Тагру-Муреш (Румунія) нагороджена програма «Є на світі диво». ( Автор Тетяна Панцир).
– На Міжнародному телерадіофестивалі «Победили вместе» третє місце отримала телепрограма «Пролог до життя»( Автор Т. Микитюк)
– Перемогу і золоті медалі отримали програми «Галицький монастир» (автор Любов Годнюк) та «Вербова доля»( автор Антоніна Фантух) на Міжнародному телекінофорумі «Вместе».
З року в рік стають володарями призових місць на Всеукраїнських фестивалях «Золоте курча» та «Кришталеві джерела» наші дитячі програми. Не став винятком і рік 2012. Телепрограми Валентини Бондар та Марини Скинтей нагороджені відзнаками та дипломами конкурсу.

nas3У структурі – Творче об`єднання інформаційно-аналітичних програм телебачення та Інтернет – мовлення, Творче об`єднання художніх, культурологічних, науково-просвітницьких та дитячих програм, Творче об`єднання анонсування та художнього оформлення програм, Творче об`єднання телепрограм для румунського та молдавського населення. Передачі, які готують тележурналісти, користуються великою популярністю у глядачів. Це «Телевізійна Студія А-3», «Реалії», « Толока», що виходять у прямому ефірі, проекти : «Моє рідне село», «Ради і громада», «Резонанс», «Палітра», «Пам`ять», «Формула успіху», дитячі проекти «Країна талантів», «Буковинчики-веселинчики», «Міні-мікс», «Фейс-контроль». Без перебільшення, сьогодні Чернівецьке державне телебачення є для Буковини справжнім калиновим островом української культури, високої духовності та національного відродження.

ТВОРЧЕ ОБ’ЄДНАННЯ ТЕЛЕРАДІОПРОГРАМ РУМУНСЬКОЮ МОВОЮ

mzhiminulimiiimaybutnimi-rum-i1

Для забезпечення інформаційних та духовних потреб румуномовних громадян у Чернівецькій обласній телерадіокомпанії створено одну з найчисленніших редакцій національних меншин серед регіональних телерадіокомпаній – Творче об’єднання телерадіопрограм  румунською мовою.
У січні 1957 року була заснована редакція радіомовлення. З відкриттям у 1961 році телестудії була створена редакція підготовки телепередач. У 1995 році розпочала роботу в ефірі середньохвильова регіональна Радіостанція “Буковина”, радіус дії якої сягає території сусідніх повітів Молдови та Румунії,- тож з’явилась реальна можливість якнайповніше задовольняти потреби українців Молдови та Румунії в об’єктивній правдивій широкій інформації з життя України та Чернівецької області; готуючи передачі румун¬ською мовою, забезпечити такою об’єктивною правдивою широкою інформацією румуномовне населення сусідніх територій; пока¬зати справж¬ній (фактичний) рівень забезпечення національних, культурних, релігійних, політичних, соціально-економічних потреб, прав та свобод національних меншин Чернівецької області.
Словом, образами, емоціями та чесним діалогом понад 50 років творчий колектив редакції розповідає людям про головні події життя області і румуномовної громади. Серед пріоритетних тем – збереження багатої музично-культурної спадщини, народних традицій, яскравих старовинних звичаїв та обрядів, пропаганда одвічних цінностей – найсокровеннішого, до чого прагне душа людини.
Чимало програм румуномовної редакції визнані кращими на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях.
– Програма «Шлях у вічність» (автор – ІванФеде) була відзначена Дипломом 2-го ступеня на Міжнародному фестивалі телевізійних і радіопрограм «Мій рідний край» в Ужгороді.
– Телепрограма «Гірка черешня» (автор Леонід Парпауц) відзначена Почесним дипломом в номінації «Краща авторська робота» на фестивалі «Мій рідний край» та отримала Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Шляхами легенд” у місті Сучава , Румунія.
– Радіопрограма «Голос болю» (автор Ауріка Цибуляк) відзначена Дипломом Міжнародного фестивалю телерадіопрограм «Мій рідний край».
– Телепрограма циклу «У нас на Буковині» – «Рідна мова… Витоки нашої духовності» (автор Леонід Парпауц) була відзначена спеціальним Дипломом на XIV-му Міжнародному фестивалі телевізійних і радіопрограм «Мій рідний край».
Завдяки досвіду роботи та високопрофесійності журналістів редакція стала справжнім духовним і культурним центром для румуномовного населення краю, об’єднавши навколо себе наукову, мистецьку, громадсько-політичну еліту краю.